Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan’ın Show TV’ye yeni yayın döneminde geri döneceğinin haber gelmişti. Hepimiz biliyoruz ki ev hanımlarının vazgeçilmezi Seda Sayan bir program yapıyorsa o program tutacaktır, izlenecektir. Programın yeni başlaması ile birlikte bir PR çalışması yapılması gerektiği de ortadaydı. “Reklamın iyisi kötü olmaz” düşüncesiyle reytingleri arttırmak ve daha çok konuşulmak için ilginç bir strateji belirlendi. 5 kere evlenip, 2 karısı öldüren bir katil canlı yayında programa davet edildi ve kendisine yeni bir karı arandı.

İşte ipler tam da bu noktada koptu. Türk halkı geçmişte de yaptığı gibi programın kaldırılmasını istedi. Ancak bu sefer iletişim kolaylığını da kullanarak (Özellikle Twitter kampanyaları çok etkili oldu.) hem Show TV’ye hem de programın sponsorlarını mail yağmuruna tuttular.
Tepkilere ilk karşılık veren Schafer markası oldu. Marka adınının olumsuz olaylarla anılmasını istemeyen ve izleyici tepkilerini de düşündüğünü gösteren Schafer, aşağıdaki açıklamayı paylaştı ve sponsorluğunu iptal ettiğini herkese duyurdu. (Ayrıca kendisine konu ile alakalı mail atan herkese de geri dönüş sağladığını belirtmek isteriz.)


İşlerin karıştığı nokta ise Seda Sayan’ın ertesi gün canlı yayındaki söylemleri oldu. Sosyal medyada programının yayından kaldırılması için kampanya başlatan kişilere “Siz kimsiniz?” diye tepki gösterip “Her akşam başımı yastığa o kadar rahat koyuyorum ki, Türkiye’nin dört bir tarafından öyle güzel dualar alıyorum ki sizin gibi musibetlerden beni koruyor” dedi. Bunun üzerine CHP’li Aylin Nazlıaka ile kapışması ve karşılıklı polemiklere girilmesi resmen programın bilinirliğini tavan haline getirdi.

Show TV’nin programı iptal edeceğine inanmıyoruz. İyi bir yatırım ile Seda Sayan’ı kadrolarına dahil ettiler. Bize göre Seda Sayan’ın diğer sponsorları da anlaşmalarını iptal etmeliler. Önümüzdeki süreçte bakalım daha nelerle karşılaşacağız.