Merhabalar, Bugün sizlere sponsor bulmak için kullanabileceğiniz 5 anahtar noktadan bahsetmek istiyoruz.
1- İhtiyaçları Belirlemek

Projenizde / Organizasyonunuzda ne gibi ihtiyaçlarınız bulunuyor? Bu ihtiyaçlarınız maddi, ürün ve hizmet kategorilerine bölünebilir. Tüm bu kategorilere özel olarak sponsor olacak kurumlardan beklentilerilerinizi çıkarmalısınız. Bu sebeple ihtiyaç belirleme maddesini en üste konumlandırdık.

2- Benzer Projelerin/Organizasyonların Sponsorlarını Araştırmak

Dünyadaki tek etkinlik sizinki değil! Bugüne kadar benzer birçok etkinlik gerçekleştiğini öngörebilirsiniz. Bu örnekleri inceleyip, yorumlayarak potansiyel sponsorlarınız hakkında çıkarımlar yapabilirsiniz.

3- Sektörel Firma Listesi Oluşturmak

Sektörel firma listesi tam anlamıyla yol haritası görevini görür. Etkinlik ile uyuşan firmaları, iletişim adresleri ile birlikte listelemek sponsor bulmanızı kolaylaştırır. Listenizdeki firmaların mevcut durumların ve yakın geçmişteki çalışmalarını inceleyip, firmanın sponsorluk stratejilerini belirleyebilirsiniz. Bu sayede firmaların sponsorluktan beklentilerini öngörebilirsiniz. Kişisel bağlantılarınızın olduğu firmalarla öncelikli olarak iletişime geçerek süreci de hızlandırabilirsiniz.

4- Sponsorluk Dosyası

Sponsor bulmak için kullanacağınız en önemli kozunuz sponsorluk dosyasıdır. Sponsorluk Dosyası için iki ayrı hizmet sunmaktayız. Birisi 100 TL’den başlayan fiyatlarla kendi dosyanızı online ortamda hazırlayabildiğiniz Online Sponsorluk Dosyası, diğer ise özelleşen eşsiz Sponsorluk Dosyası.

Sizlere iki seçenek sunuluyor ve ihtiyacınıza göre en uygun olanını kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

5- Sponsorluk Dosyanızı Ele Ayağa Düşürmemek ve Takibini Sağlamak

Sponsorluk dosyanız herkesle paylaşılmayacak kadar değerlidir. Sektörel firma listenizle, her firmaya özel olarak dosyanızı göndermelisiniz. En önemli kısımlardan birisi de sürecin takibini sağlamaktır. Sponsorluk dosyanızı ilgili firmalara gönderdikten sonra cevap beklemek, cevap gelmemesi durumunda yeniden iletişime geçmek anahtar noktadır.

 

Anasponsor size nasıl yardımcı olabilir?

Sponsor arayanlara yönelik çeşitli sponsorluk hizmetlerimiz bulunmaktadır. Projenizin detaylarını paylaşmak ve hizmet detaylarını incelemek üzere buraya tıklayabilirsiniz.

bilgi@anasponsor.com