Merhabalar, lig başladıktan 2 hafta sonra Galatasaray Spor Kulübü’nün en ihtişamlı takımı olan futbol için sponsorluklar sonunda bulundu.

Türk Hava Yolları ve Huawei ile ilginç ve Türkiye’de bir ilk olan sponsorluk anlaşmaları sağlandı. Anlaşmalara göre;

Türk Hava Yolları: 2014 – 2015 futbol sezonu boyunca Şampiyonlar ligi ve/veya elenilirse Avrupa Liginde oynanacak tüm maçlarda formanın göğüs kısmında yer alacak. Bu anlaşmanın bedeli 2.750.000 dolar. Galatasaray minimum 6 maç oynayacak. Bu anlaşma THY’nin daha önceki sponsorluk bedelleri ile neredeyse aynı ücrete denk gelmiş ve buna rağmen formanın göğüs kısmında yer alabiliyor. Ayrıca 3 yıldır en iyi havayolu şirketi seçilen THY için sadece Avrupa maçları mükemmel bir tercih gibi görünüyor.

Huawei: 2014 – 2015 futbol sezonu boyunca Galatasaray Futbol Takımı’nın ‘Resmi Sponsoru’ olarak yer alacak. Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü’nin web sitesinde, sosyal medya kanallarında ve Türk Telekom Arena stadında da reklamlarıyla ve markasıyla yer alma ayrıcalığına sahip olacak. Bu anlaşmanın bedeli 4.130.000 dolar. Türkiye’deki ilk futbol takımı sponsorluğu olarak dikkat çeken bu anlaşma Huawei’nin Türkiye’deki pazar payının arttırmak için gayet olumlu bir hamle.

Toplamda tek yıl için 7 milyon dolara yakın forma göğüs sponsorluk geliri Galatasaray açısından tatmin edici gibi görünüyor.