Burgan Leasing, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK)’ın, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sanal ortamda düzenleyeceği Bosphorus Aegean Race’a sponsor oldu.

Bu yıl pandemi nedeniyle henüz gerçekleştirilemeyen 50’nci Güney Yarışı rotasının, online yelken yarış simülatörü olan Virtual Regatta’ya taşındığı organizasyon uluslararası bir yarış olma özelliği taşıyor. Dünyada 500.000’in üzerinde kullanıcısı olan Virtual Regatta Offshore platformunda gerçekleşecek Bosphorus Aegean Race, 17 Haziran Çarşamba günü saat 17:00’de İstanbul Çengelköy’de başlayacak; 19 Haziran Cuma günü Kos Adası iskelede bırakıldıktan sonra D-Marin Didim’de son bulacak.

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar; “Burgan Leasing olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında oluyoruz. Bu zamana kadar yelken sporlarıyla ilgili birçok yarış, festival ve etkinliğe sponsor olduk. Bundan sonra da hız kesmeden, bu sporun yaygınlaşması için desteğimiz devam edecek. Deniz ve yelken bizim için her zaman bir tutku olmuştur. Tekne hayalleri kurarak bizimle aynı tutkuyu paylaşanlar için birbirinden özel tekne leasing çözümleri sunmaktan ve bu çözümlerimizle insanların hayallerini gerçekleştirmekten son derece mutluyuz. TAYK ile uzun yıllara dayanan bir iş birliğimiz bulunuyor. Bu iş birliği ile sporcularımıza daha kolay ulaşarak, onların tutkuları olan denizden ve teknelerden kopmamasına katkı sağlıyoruz. Bundan sonra da sporcularımıza elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Bosphorus Aegean Race, Türkiye’nin ilk online yelken yarışı olduğu için bu zamana kadar destek verdiğimiz sponsorluklardan çok farklı oldu. Yelken takımına sahip bir kurum olarak bizim de son derece inandığımız, hepimizi heyecanlandıran bir etkinlik oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle yelken eğitimlerimizi online platforma taşıdığımız bu günlerde, Burgan Sailing Team olarak çalışanlarımız ile bu yarışta yer almayı ve o heyecanı yarışmacılarla birlikte yaşamayı arzuluyoruz.”