Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  Olimpiyat Hazırlık Merkezinde çalışmalarını devam ettiren sporcuların sağlık ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Özel Akdeniz Şifa Hastanesi ile Sportif Destek anlaşması adında Sağlık Sponsorluğu Protokolü yaptı.

Yapılan Sponsorluk sözleşmesi gereği yaklaşık 19 ilde faaliyet gösteren Türkiye Olimpiyat hazırlık merkezlerine örnek niteliği taşıyan sponsorluk sözleşmesi ile Antalya Olimpiyat merkezinde yer alan Bisiklet, Okçuluk, Atletizm Branşındaki 40 sporcu ve Antrenörler ücretsiz olarak Özel Akdeniz Şifa Hastanelerinden  sağlık desteği alacak ve hastanenin tüm sağlık hizmetlerinden faydalanacak.

Geçen yıl imzalanan Sağlık Sponsorluğu Protokolu Özel Akdeniz Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarı ve  Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu arasında karşılıklı olarak 1 (bir) yıllık süre ile geçerli olmak üzere yeniden  imzalandı.

İmza törenine Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Doç.Dr Burhanettin Hacıcaferoğlu , Özel Akdeniz Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarı ,Okul Sporları Şube Müdürü Yavuz Gürhan, Başhekim Dr. Altan Ayaz, Personel Müdürü Recep Tekin,  Olimpiyat Hazırlık Merkezi(TOHM) antrenör ve  sporcuları katıldı.

İmza Törenin ardından konuşan, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye’de 19 il’de faaliyet gösteren ve bu iller içinde  Antalya Olimpiyat hazırlık merkezinde çalışmalarını sürdüren Olimpiyat Hazırlık Merkezi sporcularının  olimpiyatlarda spor adına önemli başarılar elde etmek için Antalya’da yoğun antrenmanlarla çalıştıklarını” belirtti. Hacıcaferoğlu ayrıca, “Antalya Olimpik Hazırlık Merkezi sporcularının spor yaparken zaman zaman sağlık sorunları yaşadığını Özel Akdeniz Şifa Hastanesi gibi kurum ve kuruluşların spora verecekleri destek ile sporcuların daha güvenli ve sağlıklı ortamda spor yapacaklarına değindi. Özel Akdeniz Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarı’ya 19 ilde faaliyet gösteren Olimpik Hazırlık merkezleri içinde ilk defa Antalya Olimpik Hazırlık Merkezi sporcularına ücretsiz Sağlık hizmetleri sunduklarının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Akdeniz Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarı ise yapacakları sağlık hizmetleri ile  Türk sporuna hizmet etmekten gurur duyduklarını Antalya ilimizden yetişen sporcuların Olimpiyatlarda başarı elde etmesi için kurumsal firma olarak ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını  ve sporcularla birlikte ülkemizin spordaki  başarılarına kendilerininde ortak olmalarından duydukları memnuniyeti manevi hazzı belirtti.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, Sağlık adı altında spora ve sporcuya verdiği destek için Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarı’ya teşekkür etti ve kendisine plaket sundu. İmza töreni toplu resim çekimi ardından sona erdi.