Turkcell’in ana sponsoru olduğu Türkiye Olimpiyat Kafilesi, 2016 Olimpiyat Oyunları’nda 4 disiplinde podyuma çıktı. Ay-yıldızlılar adına tek altın madalyayı güreşte Taha Akgül alırken, atletizm, halter ve tekvandoda kürsüye çıkma başarısı gösterildi. Milli sporcularımız, 1 altın 3 gümüş ve 4 bronz toplam 8 madalya ile Olimpiyatları tamamlarken güreş, 5 madalya ile en fazla başarı kazandığımız branş oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türk sporunun gelişmesi için 2020 hedefiyle kesintisiz destek sağlayan Turkcell’in ana sponsoru olduğu 105 kişilik Türkiye kafilesi oldukça kötü bir performans sergiledi.

Taha Akgül de 125 kilo serbest stilde Olimpiyat şampiyonluğuna erişti.
Güreşte 130 kilo grekoromende Rıza Kayaalp ve 86 kilo serbestte Selim Yaşar gümüş,
98 kilo grekoromende Cenk İldem ve 74 kilo serbestte Soner Demirtaş bronz madalya aldı.

Halterde Daniyar İsmailov’la gümüş,
Tekvandoda Nur Tatar ve atletizmde Jasmani Copello bronz madalya kazandı.

2020 hedefiyle desteğe devam

Ülkemizin içinden geçtiği zor günlerde insanların yüzünün bir nebze de olsa gülmesinde payları olduğu için büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu; “Olimpiyat Oyunları’nda gelen her başarı, birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bize umut oldu. Sporcularımız performansı yüzümüzü güldürürken, kafilemizin ana sponsoru olarak çorbada bizim de tuzumuz olduğu için ayrıca gururluyuz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayesinde 2020 hedefiyle başlattığımız projede Türk sporunun gelişmesi için sporun bütün paylaşanlarıyla bir olmaya ve birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Sporx