Spor Toto, 20.05.2015 saat 18:45 Darüşşafaka Doğuş-Trabzonspor Medical Park karşılaşması ile başlayan TBL Play-Off’un sponsoru oldu.

TBF Başkanı Harun Erdenay “Türkiye Basketbol Ligi 2014-2015 sezonu daha önce eşi benzeri görülmemiş bir çekişmeye ve heyecana sahne olarak kalitesini bir üst seviyeye çıkarmış. Önümüzdeki haftalarda Spor Toto’nun desteğiyle bu heyecan daha da üst seviyeye çıkacak. Spor Toto’ya desteği için teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.

30 hafta süren TBL normal sezon maratonunun ardından yılın en heyecanlı zamanı olan Play-Off’a geri sayım bugün bitiyor. Kupaya ulaşmak amacıyla sezon boyunca inanılmaz emek harcayan on altı takımdan sekizi, bu hedeflerine sezon boyunca hiç olmadıkları kadar yakınlar.

Darüşşafaka Doğuş-Trabzonspor Medical Park açılış maçından sonra saat 21:00’de Anadolu Efes ve Türk Telekom sahaya çıkacak. Yarın akşam 20:00’de TBL Spor Toto Play-Off Pınar Karşıyaka-Banvit müsabakasıyla devam edecek. Yarın akşam 21:00’de normal sezonunu birinci bitiren Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital’ı ağırlayacak. Bütün maçlar Digiturk’ten canlı yayınlanacak.

İlk turda üç maçtan ikisini kazanan takımlar TBL Spor Toto Play-Off’da yarı finale çıkacak.

TBL Direktörü Samer Şenbayrak “ TBL Spor Toto Play-Off süresince efsanelerin doğuşuna tanıklık edeceğiz. TBL’de yılın en heyecanlı ve ilham verici zamanı geldi ve önümüzdeki ay sporseverlere inanılmaz rekabet ve eğlence vaat ediyor. Özellikle de aileler ve çocukları salonlarımıza çağırıyoruz.” diye açıkladı.