Fotospor’un haberine göre, (doğruluk payını bizler de bilmiyoruz.)

Shanghai Shenhua’nın Başkanı Zhu Jun’un, Galatasaray’a isim sponsorluğu anlaşması için 5 yıllığına 100 milyon euro’luk bir teklif yaptığı ortaya çıktı. Drogba transferinden beri Galatasaray’ı takip eden başkanın, Burak Yılmaz için de girişimlerde bulunduğu haberleri çıkmıştı.

Galatasaray’ın Bursaspor’u 3-0 yendiği maçı izleyen Shanghai Shenhua’nın Singapur’da yaşayan Başkanı Zhu Jun’nun Dursun Özbek’e sürpriz bir teklif yaptığı ortaya çıktı.

Asya’ya yayın yapan Singapur merkezli Channel News Asia, Jun’un, Galatasaray’a sponsorluk anlaşması yaptığını duyurdu. The9 (The Nine) isimli oyun şirketinin CEO’luğunu yapan Jun’un Galatasaray’ın isim hakkı için geri çevrilemeyecek bir tekli yaptığını yazdı.

Bu sezon Barcelona’nın basketbolda yoluna Lassa Barcelona olarak devam ettiği, Galatasaray’ın da Türkiye’de pek çok takımın yaptığı gibi isminin önüne The9 markasını alarak sahaya çıkması için 5 yıllığına 100 milyon euro’luk teklif yapıldığını açıkladı.

The9 Şirketi’nin üst düzey yöneticilerine dayandırılan haberde Galatasaray’ın başkanının bu duruma sıcak baktığı fakat bu durumun camiada “takım satılıyor” şeklinde algılanacağı için bu durumun kamuoyundan gizlemeye çalıştığı açıklandı.

 

Anasponsor Yorumu: The9 isimli oyun şirketinin gerçek olduğu aşikar. Ürettikleri oyunlar ise global olmaktan ziyade daha çok yerel oyunlar. Bu durumda bu haberin gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz. “Takım satılıyor” şeklinde yapılan yorumun da site editörlerinin düşüncesi olduğunu düşünüyoruz.

 

Bu haberi paylaşmak isterseniz butonları kullanın 🙂