Yerli ve yabancı oyuncu kalitesiyle Dünyanın en önemli ligi haline gelen Kadınlar Voleybol’unun en üstü Sultanlar Ligi’nin yeni adı ‘Vestel Venüs Sultanlar Ligi’ oldu. Vestel ayrıca Erkek Milli takımının da ana sponsoru oldu.

Vestel’in sponsor olduğu 2016-17 Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin kuraları 5 Eylül tarihinde Ankara’da çekilecek.

Dünyanın pek çok ünlü oyuncusu Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde forma giyme heyecanını yaşayacak. Ayrıca VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA, Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımlarımız Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu için vitrine çıkacak.

Geçtigimiz günlerde ‘Voleybol atakta’ sloganıyla yeni sezona giriş yapan Türkiye Voleybol Federasyonu, Bayanlar 1. Ligi’nin adını ‘Sultanlar Ligi’, Erkekler 1. Ligi’nin adını ise ‘Efeler Ligi’ olarak değiştirmişti.

Devrim gibi hamlelere devam eden Voleybol Federasyonu bu kez 2016-17 sezonu kuralarının çekilmesine kısa bir süre kala Bayanlar Voleybol Süper Ligi için ünlü Beyaz eşya ve elektronik markası Vestel’le anlaştı. Vestel firması kendi telefon markası olan Venüs ismiyle birlikte yeni sezonda Bayanlar Ligi’nin isim sponsoru oldu. Lig bundan sonra Türkiye’de Vestel Venüs Sultanlar Ligi, yurt dışında ise ‘Vestel Venüs Lauge of Sultans’ olarak anılacak.

Voleybol Federasyonu’nun önümüzdeki günlerde Efeler Ligi’ne adını verecek yeni sponsorla anlasması bekleniyor. Çapraz pazarlama tekniğiyle Efeler Ligi’nin isim hakkını alacak firma aynı zamanda da Bayan Milli takımının da sponsoru olacak.

Haber: Süleyman Arat / Hürriyet

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?