Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Antalya’nın tek kadın futbol takımı 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü ile Medical Park Antalya Hastane Kompleksi arasında 1 yıllık sağlık sponsorluğu sözleşmesi imzalandı.

1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü Başkanı Süleyman Türk: “Antalyamız için çıktığımız kutsal yolda Türk kadınını, Türk sporunu hem ulusal hem uluslararası alanda en iyi şekilde temsilde olmanın gayreti ile çalışmalar yürütüyoruz. Bu sene kadın futbolu ülkemizde süper lig ekiplerinin de katılmasıyla kadınlar süper ligi oluşturularak daha da farklı ve daha güçlü bir anlayışa dönüştürüldü. Bizler de her anlamda sağlıklı bir sezon geçirebilmek için Medical Park gibi bir sağlık kuruluşunu yanımızda görmenin, bu anlamda desteğini ortaya koyanların varlığını hissetmemiz çok önem arz ediyor bizim için. Kadın sağlık spor anlayışında bizlere bu desteği sunan başta genel müdürümüz Sebahattin Tanas Bey’e, genel müdür vekilimiz Meltem Demir hanımefendiye ve Medical Park ailesine teşekkürlerimizi kulübüm adına ifade etmek istiyorum. Birlikte tüm sonuçlarda daha sağlıklı olacağız.”

Medical Park Antalya Hastanesi Genel Müdürü Sebahattin Tanas: “Sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulmasına ve sağlığın korunmasına dair farkındalık oluşturmak gibi toplumsal sorumluluklarımız var. Spor da sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı. Toplumun her kesimini spora özendirmek, daha fazla insanın spor yapabilmesini sağlamak amacıyla Türkiye’nin en büyük sağlık gruplarından biri olarak yıllardır spora, sporcuya destek oluyoruz. Süper Lig’deki tek kadın futbol takımımız 1207 Antalya Spor Kadın Futbol Kulübümüze sağlık sponsoru olarak destek vermekten dolayı çok mutluyuz. Anlaşmamız çerçevesinde tüm sporcularımız ve teknik ekibimizin sağlık sorunlarında 7 gün 24 saat yanlarında olacağız. Umarız, birlikte nice başarılara imza atma şansımız olur” diye konuştu.