Gayrimenkul sektörünün devleri Real Estate Stars’da buluştu. Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi hedefleyen Real Estate Stars Ödülleri sahiplerini buldu. İklimlendirme sektörünün lideri Daikin’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen törende 4 ayrı kategoride Nef, Sur Yapı, Mesa ve Sinpaş Holding liderlik koltuğuna oturan şirketler oldu. Gayrimenkul devi Emlak Konut ise özel ödüle layık görüldü.

Daikin ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından sektörün önde gelen iş örgütleri Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) destekleriyle düzenlenen Real Estate StarsTürkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Ödül Töreni, gayrimenkul sektörünün büyük isimlerini bir araya getirdi. Sektöre yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan ve bu yıl 2’ncisi gerçekleşen törende 4 kategoride ilk 10’a girmeyi başaran şirketlere ödülleri verildi. Törene Evren Yiğit Mimarlık da co-sponsor olarak destek oldu.

5 Aralık Salı günü İstanbul The Ritz Carlton Hotel’de gerçekleşen törenin açılışında konuşan Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, bu projeyle sektördeki önemli bir boşluğu doldurduklarını belirterek, şunları söyledi: “Real Estate Stars’a ilgi ikinci yılında da artarak devam ediyor. Her sektörde performans takibi, kıyaslaması ve eğilimleri gözlemek çok önemlidir. Bu ödülde hem kıyaslama hem de başarıları ortaya koyma olanağını sunuyoruz. Sektörün de katkı ve önerileriyle her yıl geliştirerek yolumuza devam edeceğiz. Projenin ana sponsoru Daikin ile destekleri ile yanımızda olan GYODER ve Türkiye Müteahhitler Birliği’ne de çok teşekkür ediyoruz.

Gayrimenkul Sektörünün Liderleri Ödüllendirildi

Real Estate Stars Ödül Töreni’nde, 2016 rakamlarına göre ciro bazında “Türkiye’nin En Çok Satış Yapan Şirketi” Nef olurken, “Türkiye’nin Adet Bazında En Çok Satış Yapan Şirketleri” kategorisinde ise Mesa birincilik ödülünün sahibi oldu. Sur Yapı, 2017 itibariyle “Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten Şirketi” ödülünü alırken, 2016 yılının “En Çok Proje Üreten Şirketi” ise Sinpaş Holding seçildi. Gayrimenkul devi Emlak Konut ise bu alandaki çalışmaları ile özel ödüle layık görüldü.

Real Estate Stars’da 4 kategoride ödül almaya hak kazanan şirketleri aşağıda paylaşıyoruz.

Real Estate Stars Özel Ödülü: Emlak Konut

Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten İlk 10 Şirketi (Adet – 2017)

1. Sur Yapı
2. YDA İnşaat
3. Nef
4. Özyurtlar
5. Sinpaş Holding
6. Avrupa Konutları/Artaş
7. Teknik Yapı
8. Metal Yapı Konut
9. Pasifik İnşaat
10. Tahincioğlu

Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi (Ciro– 2016)

1. Nef
2. Mesa
3. Dağ Mühendislik
4. Teknik Yapı
5. Sinpaş Holding
6. Sur Yapı
7. Tahincioğlu
8. Özyurtlar
9. Fuzul Group
10. YDA İnşaat

Türkiye’nin En Çok Proje Üreten İlk 10 Şirketi (Adet – 2016)

1. Sinpaş Holding
2. Özyurtlar
3. Avrupa Konutları/Artaş
4. Nef
5. Teknik Yapı
6. Seha Yapı
7. Yiğit İDK Group
8. Dağ Mühendislik
9. Folkart
10. Sur Yapı

Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi (Adet – 2016)

1. Mesa
2. Nef
3. Teknik Yapı
4. Folkart
5. EYG Group
6. Yiğit İDK Group
7. Fuzul Group
8. Kuzu
9. Torunlar GYO
10. DKY

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂