Atiker Konyaspor’un sağlık sponsoru Konya Medicana Hastanesi tarafından organ ve kan bağışı için dikkat çekmek  amacıyla düzenlenen etkinliğe Konyaspor’un oyuncuları da katılarak destek oldu.

Yaşa-Yaşat’ sloganıyla Medicana Konya Hastanesi Organ ve Nakil Merkezleri tarafından düzenlenen ‘Kalbim Tekrar Sevecek’ etkinliği yürüyüş ile Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü içerisinde yer alan Keykubat Köşkü önünden başladı.

Etkinliğe Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Dr. Lütfi Şimşek, hastane yetkileleri, etkinliğe destek veren kuruluşların temsilcileri, öğrenciler ve Atiker Konyaspor’lu oyuncular Kadir Kaan Özdemir, Savaş Polat ve Enes Akgün katıldı.

Yaklaşık 15 dakika süren yürüyüşün ardından etkinlik alanına gelen topluluğa bir konuşma yapan Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Dr. Lütfi Şimşek, organ ve kan bağının önemini belirterek, böylesine gerekli bir görevin aksatılmadan, yerine getirilmesinin bir ödev olduğuna işaret etti. Konuşmanın ardından etkinliğe destek veren öğrenci topluluklarının temsilcilerine günün anısına plaket, oyunculara ise madalya takdim edildi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂