Galatasaray Kulübü, 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında forma göğüs reklamı için araç kiralama firması SIXT ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Anlaşmanın detayları için buraya tıklayabilirsiniz. 11 Ağustos 2020 tarihinde ise anlaşmaya dair basın toplantısı gerçekleşti.

Türk Telekom Stadı’nda gerçekleştirilen anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve yönetim kurulu üyesi Dorukhan Acar, SIXT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan, yönetim kurulu üyesi Müge Çetin ile genel müdürü Murat Timur katıldı.

Zorlu pandemi döneminde yaşanan ekonomik zorluklar göz önüne alındığında, imzalanan bu anlaşmanın çok kıymetli olduğunu vurgulayan Başkanımız Mustafa Cengiz şu açıklamayı yaptı:

“Değerli basın mensupları, hepiniz hoş geldiniz. Uzun bir süredir aranıza katılamıyordum. Yavaş yavaş kendime gelmeye başladım. Allah yardımcımız olsun. Bütün dünya zor bir süreçten geçiyor. Kulüplerimiz daha zorlu bir süreçten geçiyor. Kulüplerimiz maalesef, pandemi süresince seyircisiz oynamak mecburiyetinde kaldı. Sponsor gelirlerinde, kombinelerde, taraftar desteğinde düşüş oldu; ama bu zor durum Galatasarayımızın marka değerinin ne kadar büyük olduğunu da gösterdi. “

“Dünyanın en büyük taşıt kiralama şirketlerinden biri olan SIXT, bize müthiş bir teklifle geldi. 2 yılda 40 milyon TL’yi aşkın tutar ile göğüs sponsorumuz oldu. Onun kardeş kuruluşu olan Magdeburger de 18 milyon TL’lik katkıyla sırt sponsorumuz oldu. 60 milyon TL’ye yakın bir olanak sağlandı. Galatasaray camiası adına, Türk futbolu adına bu örnek davranıştan ötürü SIXT’e ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü dünyanın içinde bulunduğu bu zor koşullarda bize sponsor olarak geleceğe olan güveni gösterdi. Bu konuda çaba gösteren yönetim kurulu üyelerime de teşekkür ederek sözü Sayın Özgür Cem Hancan’a bırakıyorum.”

SIXT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan, Galatasaray gibi değerli ve seçkin bir kulüple iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Başkanımız öncelikle bize bu şansı verdiğiniz için sizlere, değerli yönetim kurulu üyelerine ve bugün bizlerle beraber olan sayın basın mensuplarına sonsuz teşekkür ediyorum. Olumsuz bir süreç var; ama uluslararası her platformda kendini çok seçkin bir şekilde kanıtlamış, dünyanın ve Türkiye’nin en nadide futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray ile yine dünyanın en büyük otomobil kiralama şirketlerinden bir tanesi olan SIXT arasında gerçekten çok güzel bir anlaşmaya imza atmış bulunuyoruz. Sizlere göstermiş olduğunuz tüm anlayış için, verdiğiniz kıymet için sonsuz teşekkür ediyorum.”

Bugün Galatasaray sadece Avrupa’da 7 milyondan fazla taraftarı olan, Türkiye’nin dışına çıktığımız zaman bütün dünya coğrafyasına baktığımızda Türki cumhuriyetler, Ortadoğu ve birçok dünya ülkesine baktığımızda milyonlarca taraftarı olan çok değerli ve seçkin futbol kulübü. Biz de bu futbol kulübünün sponsoru olmaktan çok gurur duyuyoruz, sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki iş birliğimizin katlanarak artacağından eminiz. Tüm destekleriniz için sonsuz teşekkür ediyorum sayın başkanım ve yönetim kurulu üyeleri, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.”

SIXT Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Müge Çetin ise “Hem Başkan Mustafa Cengiz’e hem de yönetim kurulu başkanımız Özgür Bey’e teşekkür ediyorum. SIXT’in dünyadaki büyüklüğünden bahsetmek istiyorum. SIXT, globalde 110 ülkede faaliyet gösteren, 2100’ün üzerinde şubesi olan, 2800’in üzerinde aracı olan bir günlük araç kiralama markasıdır. Bu vesileyle bir dünya markası olan SIXT ile yine bir dünya kulübü olan Galatasaray’ı bir araya getirdiğimiz için de ayrıca mutluluk duyuyoruz. Galatasaray’dan, aslında tüm spor dünyasından beklentimiz ise sponsorlarına destek vermesi ve birlikte daha da uzun yıllar iş birliği içerisinde olmamızdır.” şeklinde konuştu.