Doğa Sigorta, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Spor Kulübü ile ile spora destek, gençlere daha iyi bir gelecek için sponsorluk anlaşması imzaladı. Doğa Sigorta ayrıca farklı yaş gruplarından gençlere 1 yıllık burs verecek.

Doğa Sigorta merkez ofisinde 9 Mayıs’ta gerçekleştirilen imza törenine Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı ile İTÜ Spor Kulübü Başkanı Harun Erdenay katıldı. Doğa Sigorta, anlaşma kapsamında İTÜ Spor Kulübü’nün Amerikan futbolu, Basketbol U18 ve Voleybol gibi en çok talep gören amatör branşların takımlarına sponsor olacak. Ayrıca, İTÜ Spor Kulübü’nün basketbol spor okullarında farklı yaş gruplarından gençlere 1 yıllık burs verilecek.

İmza töreninde konuşan Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, Doğa Sigorta’nın sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir şirket olduğunu vurguladı. Bu doğrultuda özellikle spora ve gençliğe yatırım yapmanın önemine inandıklarını kaydeden Kırmızı,Doğa Sigorta olarak, ‘Ağaç yaşken eğilir’ diyor ve sosyal sorumluluk projelerimizde de bunu benimsiyoruz. Gençlerin en iyi ve verimli şekilde yetişmesi; doğru, sağlıklı alanlara yönelmesi için biz de şirket olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Hedefimiz gençlerin sporu sevmesine yardımcı olmak. Spor yoluyla sağlıklı bedenler ve zihinler yetişmesinin, güçlü ve mutlu toplumlar oluşmasına destek olacağına inanıyoruz. Bu sebeple, İTÜ Spor Kulübü gibi köklü bir kulübe destek olmak ve birlikte bir gönül birliğine girmekten, gençlere fayda sağlamaktan dolayı onur duyuyoruz. Bizim de desteğimizle kulübün daha büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını şimdiden gönülden kutlarız” diye konuştu.

İTÜ Spor Kulübü Başkanı Harun Erdenay da yaptığı açıklamada “Sponsorlukların özellikle amatör sporlara çok faydası oluyor. Bizim de genç oyuncularımız var. Amerikan futbolu ve basketbol takımlarımıza forma reklamı verecek olan Doğa Sigorta ayrıca 10 sporcumuza da eğitim bursu sağlayacak” diye konuştu. Aynı zamanda sigorta acentalığı da yapan Erdenay, “Doğa Sigorta’nın sponsorluğu bizleri çok memnun etmiştir” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂