Dijital varlık işlem platformu Paribu; 2021 yılı Mart ayının sonuna kadar çocuklara, gençlere ve kültür sanata erişimi kısıtlı gruplara doğrudan ulaşan ve etkinlikler düzenleyen İKSV Alt Kat’a sponsor oldu.

2019 yılında açılan İKSV Alt Kat; bir yılda 270’ten fazla etkinlik ve atölyede 2800’den fazla çocuk, genç, ebeveyn, kültür-sanat profesyoneli ve sanatçının katıldığı programlar düzenledi. İKSV Alt Kat, Nisan ayından bu yana çocuklara, gençlere ve kültür sanata erişimi kısıtlı gruplara Paribu sponsorluğunda sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlarla ulaşıyor. İKSV Alt Kat Instagram hesabında gerçekleştirilen canlı yayınlar Mayıs ve Haziran aylarında da devam edecek. Ayrıca tedbir döneminin sona erip İKSV Alt Kat’ın açılmasıyla Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirilen atölye programları ve dijital içerikler de 2021 yılı Mart ayının sonuna dek sürecek.

Paribu CEO’su Yasin Oral:Paribu olarak çocukların ve gençlerin kültür sanatla buluşmasını, teknolojik gelişimlerden yararlanabilmesini önemsiyoruz. Bunu sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Tüm dünyayı kendi oyun alanı olarak görecek gençlerin yetişmesi için yaptığımız çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner: “Kültüre erişim ve katılım imkânlarını artırmak ve çeşitlendirmek amacıyla kurduğumuz İKSV Alt Kat, ilk bir yılında büyük bir ilgiyle karşılandı. Önümüzdeki yıl, İstanbul Festival ve Bienallerinin İKSV Alt Kat ekibiyle birlikte tasarladığı, çocuklara ve gençlere yönelik atölye programlarını Paribu’nun desteğiyle devam ettirebileceğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. Paribu’ya, özellikle kültür ve sanata desteğin çok büyük önem kazandığı bugünlerde yanımızda olduğu için gönülden teşekkür ediyoruz.”