Anadolu Efes Kulübü ile P&G‘nin Türkiye pazarına Mart 2020’de sürdüğü erkek kişisel bakım markası Old Spice Türkiye arasında 2021 sezonu sonuna kadar geçerli olacak sponsorluk anlaşması gerçekleştirdi. Sponsorluk anlaşması “Esanslı Sponsor” olarak isimlendirildi.

Old Spice Türkiye ile Anadolu Efes’in güçlerini birleştirdiği anlaşmanın tanıtımı P&G Türkiye Güzellik Kategori Direktörü Ceren Demir, Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz, takımın başantrenörü Ergin Ataman ve kaptan Doğuş Balbay‘ın katıldığı telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Basketbolun iyileştirici gücüne inandıklarını belirten Ceren Demir, “Hem lider hem efsane olan Anadolu Efes ile iş birliği yapmak bizim çok değerli. İlklerin ve enlerin takımı olması, sahiplenen gücü ve tavrı Anadolu Efes ile güçlerimizi birleştirmenin belirleyicisi oldu. Aslında bizi en çok etkileyen şey taraftarı ile kurduğu güçlü bağ oldu. Anadolu Efes’in herkesi birleştiren, sahiplenen, güçlü bir tavrı var. Old Spice olarak biz de mizahı kullanarak, erkekliği hafif tiye alarak, tüketicilerimizle farklı bir samimiyet farklı bir bağ kurmak istiyoruz. Anaodolu Efes’te de hem takım tuhunu gördük hem kendi içlerinde ne kadar eğlendiklerini biliyoruz. Tabi ki basketbolda başarılı olmalarının yanı sıra kendi aralarında kurdukları bu ilişki, takım tuhu, taraftarları ile kurdukları bağ tercihimizi etkiledi. Anadolu Efes bir lovemark, biz de erkeklerin gözünde Old Spice olarak bir lovemark olmak istiyoruz. Bu sebeple çok birleştiğini düşünüyoruz. Anadolu Efes’in “Esanslı Sponsoru” olmaktan çok mutluyuz” dedi.

Sponsorluk kapsamında tüm sporseverler için organizasyon yapacaklarını vurgulayan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

Sezon durmuş olmasına rağmen işbirliğine devam ettik. Basketbolun iyileştirici gücüne inanıyoruz. Pandemi öncesinde görüşmelere başladık. Salgın sırasında da bunu geri çekmeyi düşünmedik. Basketbolun, seyirci kalitesi ve hedef kitle olarak bizim için doğru olduğunu düşünüyoruz. 2021 yılı sonuna kadar Anadolu Efes ile beraberiz.”

Başantrenör Ergin Ataman: “Burası benim yerim. Kritik bir dönemde böylesine bir anlaşmanın yapılmasından son derece memnunum. Bugünler bitecek ve Anadolu Efes son 2 yıldaki muhteşem atmosferini sahaya yansıtacak. Old Spice gibi bir markanın bizimle mücadeleye ortak olması önemli. Esanslı bir sponsorumuz var, biz de esas takımız; hiçbir turnuva bizi korkutmuyor.” diye konuştu.

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz: “Pandeminin yaşandığı bir dönemde böyle bir sponsorluk anlaşmasının tüm spor camiasına umut vereceğini düşünüyoruz. Anlaşmanın, sporun bir parçası olmak isteyen yeni markalar için de motivasyon kaynağı olacağına inanıyoruz. Avrupa Ligi tarafından üç kez en iyi pazarlama yapan kulüp seçilen Anadolu Efes olarak, işbirliğine yeni bir boyut kazandıracağımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.