Yaratıcı Çocuk Festivali, Maçka Küçükçiftlik Park’ta Bu yıl 3’üncü kez gerçekleştirildi.

Yaratıcı Çocuk Festivali’nde; EnerjiSA, Pınar Kido, Bahçeşehir Koleji, İstek Vakfı, Nestle, Ozmo, Redoxon Kids, doremusic, CarrefourSA, Tüvtürk, sigortaladım.com, Aptamil, Hipp, Beko, Dimes, odeabank, Orkid, Parentswiser, Pritt, Tefal gibi önemli markalar da sponsor olarak yer aldı.

Yaratıcı Çocuk Festivali’nin ana sponsoru olan dünyanın yazı ve boyama gereçlerindeki lider markası Faber-Castell Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Nazlı Soylu, “Çocukarımızın yaratıcılıklarına ve hayal güçlerine alan açan birçok ürüne sahip olmakla beraberyaratıcı potansiyeli açığa çıkarmaya yönelik ürüblerini geliştirmeye ve bu alandaki projeleri tasarlamaya devam ediyor. Yaratıcı Çocuk Festivali ana spornsorluğumuz kapsamında, pek çok farklı atölye çalışmalarımız ve artırılmış gerçeklik teknolojisi ile çocukların yaratıcılıklarınız cesaretlendirmeye ve onlara ilham vermeye devam ediyoruz” dedi.

Yaratıcı Çocuk Festivali Kurucusu Derya Topçu, “Bu festivalin ana amacı ülkemizin tüm çocuklarının kültür ve sanata erişimini sağlayabilmek. İki yıl sonra gerçekleştirdiğimiz festival ülkemizin en büyük açık hava festivalidir. Aile boyu eğlence ve seçkin atölyelerle farklılığını yansıtmaktadır. Atölyelerin hepsi özenle hazırlandı. 45 tane atölyemiz var. Çocuklar istediği atölyeye girer eğlence ve deneyim yoluyla heybelerine bir farkındalık koyar ve çıkar. Umarım bu iki gün tüm aileler ve çocuklarının içindeki yaratıcılığı keşfedecekleri bir festival olur” dedi.