Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD), 11 Kasım 2017 saat 18:00’de Karimex sponsorluğunda OFSAD Umut Verdi Sanat Merkezi’nde gerçekleşen “Fotoğraflarla Canlanan Caravaggio” adlı sergiyi sanatseverlerle buluşturdu.

Caravaggio tabloları Ordu OFSAD’ta yeniden canlanıyor. Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Yılmaz ile Sinema ve Televizyon Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Sibel Meltem Kafa’nın “Fotoğraflarla Canlanan Caravaggio” adlı sergisi merak uyandırdı.

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’in Koordinatörlüğünü yaptığı Uluslararası 7. Egeart Sanat Günleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde 9-21 Ekim tarihlerinde sergileme alarak Ordu Üniversitesi’nin sanat gücünü İzmir’e taşıyan sergi, bu defa Orduluların beğenisine sunuldu.

Barok dönemi ressamlarından Caravaggio’nun gösterişten uzak, dokunaklı bir sessizlik ile aydınlattığı 20 eserini; ışık-gölge ve mizansenin çağrışımsal gücü ekseninde, dijital görsel efekt teknolojisi kullanmadan, farklı bir yorum ve teknik ile yeninden canlandıran sanatçıların eserleri bir hafta boyunca gezilebilecek.

Kaynak: Haber Merkezi

Bu haberi paylaşmak ister misiniz ? 🙂