Bu yıl ikincisi düzenlenen Çevrimdışı İstanbul Uluslararası Şiir Festivali, Çevrimdışı İstanbul Dergisi’nin ev sahipliğinde, Hollanda Başkonsolosluğu’nun ana sponsorluğunda, Stratejik İletişim ve DAM’ın katkılarıyla  5 Nisan 2018 tarihinde DAM’ da başlıyor.

Bu yılın ana teması şiir: “Sonsuzluk Makinesi” olarak belirlenen festival, 5 Nisan saat 16.00’da Şairlerin Yuvarlak Masa toplantısı ile başlayacak. Festivalde şiir dinletilerinin yanı sıra, dans ve müzik etkinlikleri de sahnelenecek.

Mustafa Köz’ün onur konuğu olduğu festivale, müzisyen Jehan Barbur ile ‘Robot Şair’ Deniz Yılmaz da şiirleri ile katılacak. Festivalde Türkiye’den Betül Dünder, Çağla Meknuze, Emel İrtem, Emel Kaya, Engin Özmen, Gökhan Arslan, Mahir Karayazı, Mustafa Atapay ve Onur Behramoğlu şiirleri ile yer alırken; festivalin yabancı konukları ise Hollanda’dan Frank Keizer, Marije Langelaar, Mischa Andriessen ve Simone Atangana Bekono, İzlanda’dan Ásta Fanney Sigurðardóttir, İsveç’ten Cecilia Perrson, Yunanistan’dan Christos Koukis,  Moğolistan’dan Hadaa Sendoo,  Hindistan’dan Hemant Divate, Hırvatistan’dan Marko Pogacar, Almanya’dan Max Czollek, Belçika’dan Michael Vandebril, ABD’den Tara Skurtu ile Romanya’dan Tiberiu Neacsu olacak.

İstanbullu sanatseverlerin ücretsiz olarak izleyebilecekleri festival ağırlıkla, Beyoğlu’nun tanınmış sanat mekânlarından DAM’daki etkinliklerle gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: Posta

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂