Beko, FC Barcelona ile sponsorluk anlaşmasını yıllık 19 milyon Euro bedelle 3 yıl uzattı. Beko logosu, FC Barcelona formasının sol omzunda kalmaya devam ederken, antrenman formasında hem sırt hem de göğüste yer alacak. Anlaşmanın toplam bedeli 57 milyon Euro.

2011-2012 sezonunda başlayan yıllık 10 milyon Euro bedelli 4 yıllık anlaşma, yıllık 7 milyon Euro daha eklenerek 2020-2021 sezonuna kadar uzatılmış oldu.

Camp Nou‘daki 1899 Oditoryumu’nda resmileşen ortaklık ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın beyaz eşya pazarı devi, A Takım‘ın antrenman formasının resmi ve kulübün ana sponsoru oldu. Etkinlikte Gerard Pique‘nin ‘Eat like a Pro‘ kampanyasının tanıtım elçisi olduğu açıklandı.

İmza töreninde FC Barcelona başkanı Josep Maria Bartomeu‘nun yanı sıra Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç hazır bulundu.

Bu yeni anlaşma Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen Stratejik Plan‘ın öngördüğü büyüme yolunda atılmış büyük bir adım. Aynı zamanda her kategoride dünyanın en iyi spor pazarı sözleşmelerini yapmak için kulübün kendini tanımladığı değer ve niteliklere en uygun ortakları bulmak hedefinin de bir parçası.

Yenilenen bu anlaşmayla Beko logosu 2014/15 sezonundan bu zamana kadar olduğu gibi FC Barcelona formasının sol omzunda kalmaya devam ederken, antrenman formasında ise hem sırt hem de göğüste yer alacak.

Barça savunmacısı, Beko’nun Eat Like a Pro‘ kampanyasının global tanıtım elçisi olurken FC Barcelona ve beyaz eşya devi bu progam ile yerel ve küresel düzeyde insanların yaşamlarında fark yaratma arzusuna dayanan değerleri paylaşıyor. ‘Şampiyonlar Gibi Beslen’ girişimi, çocukların obeziteyle mücadele etmesine yardım edip hayran oldukları sporcuları örnek alarak sağlıklı beslenmelerini ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

FC Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu’nun açıklamaları:

Bugün beş kıtada ve 140’dan fazla ülkede varlığı bulunan, beyaz eşya sektöründe Avrupa lideri global bir marka olan Beko ile stratejik bir ortaklık anlaşması imzalıyor ve bunu kutluyoruz. 2014 yazında başlayan samimiyet ve güven üzerine kurulu bir işbirliği geliştirdik. Bu süre zarfında kulübümüzün sportif başarıları ve küresel projeksiyonu Beko‘nun imajıyla birleşti. Beko artık Rakuten ve Nike ile birlikte ana sponsorlarımızdan biri.”

Dünya çapında zirvede kalabilmek için büyük projemiz Espai Barça ve diğer stratejik projelerin gelişimiyle uğraşırken kendi alanında lider bir marka ile olan bu ortaklık dünya futbolunun liderliğini sürdürmek için gerekliydi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç’un açıklamaları:

Dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan FC Barcelona ile sponsorluk anlaşmasını uzatmaktan memnunuz. Barça gibi Beko da tarih boyunca standartlarını geliştirmek ve yeni fırsatlar sunmak için çaba gösterdi. Bizler sporun insanları takım ruhu, günden güne kendine meydan okuma gibi ortak değerler altında toplayan olağanüstü bir gücü olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden FC Barcelona‘nın yanında olmaktan gurur duyuyoruz, çünkü önümüzdeki yıllar için daha fazla global büyüme ve başarı için çalışıyoruz.

Barça’nın yıldızlarından Gerard Pique’nin açıklamaları:

Bu kadar yenilikçi ve önemli bir kampanyanın tanıtım elçisi olduğum için çok mutluyum. Çok genç yaşta futbol oynamaya başlayınca sağlıklı beslenmenin önemini kavrayarak büyüdüm. Şimdi iki çocuk babası olarak, bu daha önce olduğundan çok daha önemli. Dünya çapındaki obezite istatistikleri şok edici düzeyde ve iyileşecek gibi de görünmüyor. Bu yüzden bu küresel sorunun üstesinden gelmek için Beko ve kulübümle birlikte çalışmaktan kıvanç duyuyorum.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂