Almanya’nın dünya çapındaki kulübü Borussia Dortmund’un ana sponsoru EVONIK, Tuzlaspor’un sponsoru oldu.

Tuzlaspor A.Ş. kulüp yöneticileri Erkan Şensoy, İsmet İlhanlı ve kulüp müdürü Selahattin Çevik’i Tuzla da bulunan fabrikalarında misafir eden EVONIK Türkiye Genel Müdürü Erich Heim ve üst düzey yöneticiler Mert Tekinalp ve Funda Mira ile bir araya geldiler.

Almanya Bundesliga’nın ünlü futbol takımı Borussia Dortmund’un ana sponsoru EVONIK’in Türkiye Genel Müdürü Erich Heim, sezonun 2. yarısı ve önümüzde ki senenin planlamasında ilçelerinin takımı Tuzlaspor A.Ş.’ ye destek olmak istediklerini ve başarılı bir şekilde giden kulübün yanında olmak istediklerini belirtti.

Kulüp Yöneticisi ve Basın Sözcüsü Erkan Şensoy, Tuzlaspor A.Ş.’nin Fevzi İlhanlı tarafından alınması ile beraber geçen süreci, yönetimden Teknik Heyet ve takıma kadar ve şuanda ki ligin gidişi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Şensoy TFF 2. Lig Kırmızı Grup’un şuan ki lider olarak Başkan Fevzi İlhanlı’nın koyduğu hedefe adım adım gittiklerini ve lig sonunda şampiyon olarak TFF 1. Lig’e çıkmak istediklerini anlattı. Keyifli geçen sohbetin ardından Tuzlaspor A.Ş.’ye süreç içerisinde sponsorluk konusunda her iki tarafta prensip anlaşmasına vardı.

EVONIK Türkiye  Genel Müdürü Erich Heim yöneticilere Borussia Dortmund forması hediye ederken kulüp yöneticileri de Heim’Tuzlaspor A.Ş. forması hediye ederek bugün 15:00’ de Tuzla Belediye Stad’ın da yapılacak olan takımın antrenmanına davet ettiler.

Takımla beraber resim çektiren EVONIK Türkiye Genel Müdürü Erich Heim daha sonra yöneticilerimiz tarafından önümüzde ki hafta bir araya gelmek üzere kulüpten ayrıldı.