Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin yeni takımlarından Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’ne, sigorta sektörünün önemli acentelarından ‘Siar Sigorta’sponsor oldu.

Gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Siar Sigorta kurucusu Arda Turcan; “Dünya’da çok nadir spor kulübü vardır ki, bu kadar kısa zamanda bu boyutta bir başarıya ulaşsın. Başarıdan kastım sadece puan durumu değil. Saha içinde ve saha dışında aile olmayı becerebilmek; öğrencilerden velilere, çalışanlardan iş ortaklarına kadar, tribünlerin bayram yerine dönmesini sağlayabilmek, işte bu muazzam bir başarı. Bu kulübün Türk spor ve basketbol tarihinde uzun yıllar başarıları ile bir iz bırakacağına, bu birlik ve beraberlik devam ettiği müddetçe başta play-off olmak üzere devamında da Avrupa kupalarında ciddi başarılar elde edeceğine inancımız sonsuzdur. Bu büyük aile bunu yapabilecek yüreğe, ekibe, inanca fazlası ile sahiptir” dedi.

Arda Turcan’ın ardından konuşma yapan Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel; Süper Lig’deki ilk yılımızda güzel mücadele ediyoruz. Çok güzel yorumlar alıyoruz… Sportif başarımız böyle sponsorluk desteklerini de beraberinde getiriyor. Siar Sigorta’ya Bahçeşehir Koleji’ne verdikleri destekten ötürü teşekkür ederiz. Ancak şunu da söylemem gerekir ki bu destek aslında Türk Basketboluna verilen destektir, Türk basketboluna yapılan yatırımdır. Bu sponsorlukların maddi boyutu elbette önemli! Ancak, böyle büyük şirketlerin yanınızda olduğunu görmek daha önemli. Mücadelelerimizde yanımızda olacağınız için tekrar teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından teşekkür plaketi takdimi yapan Hüseyin Yücel, toplu fotoğraf çekimiyle bu günü ölümsüzleştirdi.