Eminevim’in ana sponsorları arasında yer aldığı “Gurbet Kuşları” belgeselinin ilk gösterimi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra ve özellikle 28 Şubat post-modern darbe  sürecinin yaşandığı dönemlerde haksızlıklara uğrayan ve gurbet hayatı yaşamak zorunda bırakılanların mücadelelerinin konu edildiği “Gurbet Kuşları” belgeselinin galası yapıldı.

Eminevim’in de sponsor olduğu; konusu ve katılımcıları itibarıyla alanında ilk ve özel çalışma niteliği taşıyan “Gurbet Kuşları” belgeselinin gösterimi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı.

Devlet zirvesinden önemli isimlerin  katılım gösterdiği galada; programın ana sponsorlarından Eminevim yöneticileri A.Sefa Üstün ve Büşra Üstün de hazır bulundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, gösterimin ardından belgeselin yapımcıları ve sponsorlarıyla bir araya geldi, fotoğraf çektirdi.

Konuya ilişkin konuşan Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Üstün;12 Eylül ve 28 Şubat darbeleri nedeniyle yurt dışında yaşamak zorunda kalanların mücadelelerinin anlatıldığı bu önemli belgeselin bir döneme ışık tutacağına inanıyoruz,” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımlarıyla Külliye’de gerçekleştirilen belgeselin galasına; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Bakanlar Kurulu üyeleri, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri A.Sefa Üstün ve Büşra Üstün ve belgeselde yer alan isimler katıldı. 

 

Gurbet Kuşları’nın bir diğer sponsoruyla ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?