Lena Aylin Erdil rüzgar sörfünün yaşayan efsanelerinden. 8 Mart Kadınlar Günü‘nde Fanatik‘e konuştu. Kendini anlatan Erdil, ayrıca hedeflerine ve markaların bu spor dalına destek vermeleri gerektiğine değindi. Şampiyon sörfçü ayrıca 8 Mart Kadınlar Günü ile alakalı da açıklamalarda bulundu. Lena Aylin Erdil’in ana sponsorunun Red Bull olmasının kendisi için büyük şans olduğunu da belirtti.

Hayat tutkusunun sörf olduğunu belirten Erdil; “Bugüne kadar PWA kürsüsüne toplam 15 kere çıktım. Türkiye’de rüzgar sörfü sporu adına tarihi başarılara imza attım. Başarılarım arasında en göze çarpanlar olarak, 2 kez IFCA Dünya Şampiyonluğu, 1 kez PWA Kapalı Alan Dünya Şampiyonluğu, 2 kez PWA Dünya 2.liği ve 2 kez PWA Dünya 3.’lüğünü verebilirim. Bu sene ise en büyük hedefim PWA Dünya Şampiyonluğu’nu kazanarak zirvede yer almak.” diyerek hedeflerinden bahsetti.

Bodrum’da bir sörf okulu olan Lena Erdil markaların sporculara destek çıkması gerektiğini belirtti. Açıklamalarına “Benim yaptığım spor pahalı bir spor. Malzemesi, antrenman koşulları, seyahati çok olan bir spor olduğu için giderleri de oldukça yüksek. Bireysel bir sporcu olarak sponsor bulmakta zorlanıyorum ama şanslı olduğumu da söylemem gerek. Bir ana sponsorum ( Red Bull ) ve tedarik anlamında Puma, Starboard, Point 7 ve Prolimit gibi markalarla çalışıyorum. Bu markaların bana sağladığı katkı ölçülemez ama yine de buradan net çağrım özellikle Türkiye’deki markaların sporculara daha fazla destek çıkmaları.” diyerek devam etti.

40 yaşına kadar kariyerini sürdürmeyi hedefleyen Erdil sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor; Hem Instagram hem de Youtube kanalı var. Tüm projeleri için profesyonel bir kariyer yönetimi ajansı ile hareket ettiğini belirten Erdil, sosyal medya konusunda da destek alıyor.

8 Mart Kadınlar Günü için dünya kadınlarına; “Tüm kadınlara en büyük mesajım eşitsizliği normal kabul etmemeleri ve öncelikle kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeleri. Maddi anlamda ailelerine ve özellikle eşlerinde bağımlı olmamaya çalışsınlar çünkü bu bağımlılık en başta herkesin kendi hayalleri peşinden gitmesini engelleyen şey.” diyerek mesajını iletti.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂