Milyonlarca kişinin takip ettiği ve geniş bir sinematik evrene sahip olan Marvel, MCU ile ilgili 11 yeni projeyi dün gece düzenlenen Comic-Con etkinliğinde tanıttı. Fakat TikTok ile yapılan sponsorluk anlaşması, bu projelerin önüne geçerek yoğun tepkilere maruz kaldı.

Küresel video topluluğu TikTok ile kullanıcılar, sınırlı sürelerle video içerikleri üretebiliyorlar. Çinli teknoloji şirketi ByteDance tarafından geliştirilen uygulama, günümüzde oldukça popüler. Günlük ortalama 250 milyon anlık kullanıcı sayısına ulaşan TikTok, içeriği nedeniyle birçok kişi tarafından da oldukça eleştiriliyor. Özellikle gençlerin sıklıkla kullandığı uygulama, Marvel ile işbirliği yapınca Marvel hayranları büyük şok yaşadılar.

Marvel, Instagram üzerinden paylaştığı bir gönderisinde TikTok sayfasını takip etmemizi öneriyor. Paylaşılan gönderide TikTok logolu kupa bardağı, tişört ve sticker gibi eşyalar yer alırken ayrı görüntüde Marvel’ın 80. yılına atıfta bulunan bir kutu da yer alıyor. Marvel’ın paylaştığı bu Instagram gönderisinin yorumlarında ise hayranlar bu duruma yoğun bir tepki göstermiş durumdalar. TikTok ile sponsorluk anlaşmasını saçma bulan birçok izleyici, Marvel’ın yanlış bir karar verdiğini düşünüyor.