Vivident olarak, daha geniş hedef kitlelere ulaşmayı istediklerini söyleyen Çiğdem Tüzüner Serim, basketbol ana sponsoru oldu. “Hem dünyada hem de ülkemizde yapılan araştırmalarda marka algısının sporla güçlendiğini gözlemliyoruz” dedi.

Türkiye’nin, spora yatırımını her geçen gün artırmaya devam eden bir ülke olduğunu söyleyen Perfetti Van Melle Türkiye Sakız ve Şeker Grubu Pazarlama Müdürü Çiğdem Tüzüner Serim, “Farklı spor dallarına uzun zamandır yatırım yapan ve sporcunun yanında olan çok çeşitli markalar var. Zira spor dalı sponsorlukları ülkemizde her geçen gün artıyor” dedi.

Spor yatırımlarına olumlu baktıklarını kaydeden Serim, şöyle devam etti:Bunu sadece bir yatırım olarak değil esasında kendimize de yatırım olarak görüyoruz. Vivident markasıyla Basketbol Süper Ligi’nin 3 yıldır ana sponsorluğunu yapıyoruz. Basketbol, Türkiye’nin takım sporlarında, hem erkekler, hem de kadınlarda en başarılı olduğu branşların başında geliyor. Farklı zamanlarda yapılan araştırmalara göre, Türkiye’de basketbol aileler tarafından çocuklarını yönlendirmek üzere tercih edilen 1 numaralı spor olarak görülmekte. Bununla beraber, sadece erkeklerin değil, aynı zamanda kadınların da daha yoğun olarak ilgi gösterdiği popüler sporların başında basketbol geliyor.

Serim, “Basketbol izleyicisi ile hedef kitlemizin örtüşmesi, her iki tarafın geleceğe yönelik hedefleri ve değer üretme potansiyeli, Vivident markamızı ve Basketbol Süper Ligi’ni ortak bir paydada buluşturdu” dedi.

Serim ana sponsorluk kapsamında neler yaptıklarını ise şöyle anlattı:Vivident’in birçok çizgi üstü ve çizgi altı çalışmaları oldu. Popüler lig oyuncularının da yer aldığı TV reklam filmlerimizin yanı sıra radyo, açık hava ve dijital ortamlarda, basketbol temasını işlediğimiz birçok çalışma yaptık. Yine lig oyuncularının yer aldığı ve basketbol temalı Vivident ürünlerimiz dönemsel olarak piyasaya çıktı. Aynı zamanda ana sponsorluğumuzu desteklemek amacıyla 3 senedir tüm Vivident paketlerimizde basketbol liginin logosu yer alıyor. Son olarak da saha üzerinde canlı performans ile lanse ettiğimiz basketbol temalı şarkımızı, basketbol izleyicileri ilk kez All Star 2018’de dinleme fırsatı yakaladı.

Çiğdem Tüzüner Serim, Vivident olarak basketbol ana sponsorluğuyla, daha da geniş hedef kitlelere ulaşmayı ve Türkiye’de basketbolun yükselişine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂