Spor Toto Süper Lig’den düşen ve ekonomik anlamda zor günler geçiren Kardemir Karabükspor’un kulüp başkanı Mehmet Aytekin, takımdaki ve formadaki Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (KARDEMİR) isminin çıkarılması konusunda kendilerine kolaylık sağlanacağını söyledi.

Aytekin, kulüp binasında yaptığı açıklamada, KARDEMİR Genel Müdürü Ercüment Ünal ile yaptıkları toplantıda, Ünal’ın kendilerine bedensel engelli tekerlekli sandalye takımının dışarıda yapacağı milli turnuvalardaki masrafları üstleneceklerini söylediğini belirtti.

KARDEMİR’in futbol takımına herhangi bir kaynak oluşturamayacağının kendisine söylendiğini ifade eden Aytekin, “Geçen haftaki toplantıda onlardan bir beklentim vardı. Eğer bize sponsorluk ve forma reklamı konusunda para yardımında bulunmayacaklarsa ben de ‘Başımızın çaresine bakalım, sponsor bulalım.‘ demiştim. Gerek KARDEMİR ismi gerekse formanın önündeki KARDEMİR isminin kaldırılabileceği ve yeni sponsorluklar bulabileceğim yönünde bana kolaylık sağlayacaklarını söylediler. Burada 32 milyon liralık anlaşmanın, 2 milyon 600 bin lirası ödendi. Bu para KARDEMİR tarafından 1 milyon 300 bin lira taksitle ödeniyor.” diye konuştu.

Kapıları sert kapatmadıklarını, Kardemir Karabükspor’un 1969’dan beri Demir Çelik Karabükspor ya da Kardemir Demir Çelik Karabükspor gibi isimlerle varlığını sürdürerek bir müessese takımı olduğunu aktardı.

Aytekin, göreve geldiği günden beri para aradıklarına değinerek, “Önümüzdeki hafta Fenerbahçe maçından sonra personel arkadaşlarımızdan bazılarıyla yol ayrımına geldik. Gelirler giderleri karşılamıyor. Yönetimdeki arkadaşlarımızla böyle bir karar aldık.. Bu kararı alırken çok düşündük ama yapmak zorundayız. İnşallah tekrar önümüz açılır da yine bir araya geliriz diye düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. 

Aytekin ayrıca, Kardemir Karabükspor yönetimi olarak gelecek sene her mahalledeKarabükspor noktasıoluşturacaklarını sözlerine ekledi.  

 

Kaynak: CNN Turk

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂