Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan adayı Harun Erdenay seçim gezileri kapsamında Konya’ya geliyor. Pazartesi günü Konya’ya gelecek olan Erdenay’ın programını iki gün erkene alması iki gün önce açıkladığı lig sponsorunun Konya’dan olma ihtimalini akıllara getirdi.

ERDENAY KONYA’YA GELİYOR

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığına aday olan Harun Erdenay Pazartesi olan Konya Programını iki gün erkene alarak Cumartesi (bugün) Konya’ya geliyor. Seçim öncesi destek turları düzenleyen Erdenay Konya’ya gelerek destek isteyecek. Harun Erdenay Torku Konyaspor Basket takımı yöneticileri ve Konya’daki Basketbol kulüplerinin yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelecek.

SEÇİM SPONSORU ARAYACAK

Seçim için sponsor arayan Erdenay’ın bazı şirketlerle de sponsorluk görüşmesi yapması bekleniyor. Genel Kurula sağlam bir şekilde gitmek isteyen eski Milli Basketbolcu Erdenay kulüp görüşmelerinin ardından bazı şirketlerle de bir araya geleceği tahmin ediliyor.

LİG SPONSORU KONYA’DAN MI?

Öte yandan Erdenay’ın Konya programını iki gün öncesine alması akıllara ‘lig sponsoru Konya’dan mı?’ sorusunu getirdi. İstanbul’da medya kuruluşları bir araya gelen Harun Erdenay Türkiye Basketbol Ligi için sponsor bulduklarını açıklamıştı. Erdenay’ın ismini sır gibi sakladığı sponsorun Konya’dan olabileceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl ligin isim sponsorluğu için Torku ismi ön plana çıkmış ancak Federasyon ile şirket anlaşamamıştı.

NE DEMİŞTİ?

Fahri olarak görevlerini sürdüren il temsilcilerini de profesyonel hale getirmek istediklerini aktaran Erdenay, yeni bir dış ilişkiler kurulu oluşturarak Avrupa Birliği (AB) fonlarının daha etkin kullanılmasını sağlamak istediklerini vurgularken, “AB fonlarından yararlanarak birtakım güzel işler yaptık. AB’nin sporla ilgili ciddi fonları var ve daha etkin yararlanabiliriz” şeklinde bin açıklaması mevcut.

Kaynak: konyapol.com