Türkiye’nin köklü derneklerinden olan Aşçılar Derneği’nin yedinci kez düzenleyeceği Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nın Culinary Cup İstanbul 2018 anasponsorları Metro, Reis Gıda; Yarışma Mutfağı anasponsoru Öztiryakiler;  kategori sponsorları Unilever Food Solutions, Kaanlar, Lava Metal A.Ş.; porselen ana sponsoru Porland; yarışma ödül sponsoru AntBahar Grup; Teknoloji ve İletişim Sponsoru Turkcell oldu.

Etkinlik, 22 Nisan 2018 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ay ve Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Fikret Özdemir, Necat Çuhadar, İsmail Ceylan, Şenol Özbay, Fatih Açıkça, Ersin Avşar, Gökay Çakıroğlu, Özlem Mekik ve dernek editörü Şebnem Atılgan’ın birlikte organize ettiği Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması‘nın sunuculuğunu Elif Korkmazel yapacak. Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören ve bu yıl 3. kez düzenlenecek olan İstanbul Culinary Cup, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinden usta şefleri, genç aşçıları ve aşçı adaylarını bir araya getirecek. Pek çok farklı kategorinin yer aldığı yarışmada katılımcılar altın, gümüş ve bronz madalyalar için yarışacak. Türkiye’nin değerli şeflerinin jüri üyeliğini yapacağı İstanbul Culinary Cup 2018’in sunuculuğunu ise Özlem Mekik, jüri başkanlığı görevini Executive Chef Rafet İnce gerçekleştirecek.

Culinary Cup İstanbul 2018

Dünyanın önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da üçüncü kez düzenlenecek olan Culinary Cup İstanbul yarışması “Usta Şefler”, “Pastane Şefleri” ve “Genç Şefleri” bir araya getirecek. Yarışma, Türkiye’nin ve İstanbul’un pek çok farklı bölgesinde eğitim gören aşçı adaylarını, başta Türk mutfağı olmak üzere, yemek kültürünün diğer alanları ile tanıştırmak için öğrencilere olanaklar tanımayı amaçlıyor. Bununla birlikte yarışmada, profesyonel şeflerin kendi mutfaklarının standartlarını ve yeni fikirlerini sergilemeleri yarışmanın çok daha zengin ve keyifli olmasını sağlayacak.

Büyük bir katılımın beklendiği Culinary Cup İstanbul’da, şefler, genç aşçılar ve aşçı adayları Display ve Canlı yarışmalar kategorilerinde yarışacak. Hijyen ödüllerinin de verildiği, canlı yarışmalarda her kategorinin ana sponsoru dereceye giren ilk 3 yarışmacıyı sürpriz hediyelerle ödüllendirecek. Yarışma sonrasında düzenlenecek olan ödül töreni ile birinci, ikinci ve üçüncülere madalyalarıyla birlikte katılım belgeleri takdim edilecek. Yarışmanın jürisini ise uluslararası arenalarda isim yapmış Türk şefleri oluşturacak.

Culinary Cup İstanbul 2018 Yarışma Mutfağı Ana Sponsoru Öztiryakiler

VII. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nın Culinary Cup İstanbul 2018 Yarışma Mutfağı Ana Sponsorluğunu Öztiryakiler üstleniyor. Bugüne dek ulusal ve uluslararası pek çok organizasyona destek ve katkı sağlayan Öztiryakiler, yarışma alanına kuracağı mutfakların yanı sıra, etkinlik alanındaki “Şov Mutfağı” ile şefleri ve katılımcıları ağırlayarak, Türk mutfağının lezzetlerini sunacak.

Porselen Ana Sponsoru Porland

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Culinary Cup İstanbul’un Porselen Ana Sponsorluğunu üstlenen Porland, tasarlayıcı ve üretici kimliğinin yanı sıra desen ve renk çeşitliği ile de Türkiye’deki lider pozisyonunu korurken yeme içme kültürünün gelişimi ve dünyada Türk mutfağının tanıtımı adına çalışmalarını sürdürüyor. Firma, tüm canlı yarışma kategorilerinin sunum ürünlerinin yanı sıra Porland Star Chef’s Team Culinary Cup’ın büyük ödül sponsorluğuyla etkinliğe destek verecek. Bununla birlikte, Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’na özel olarak tasarlayacağı porselen plaketleriyle etkinliğe ayrıcalıklı bir değer katacak. Etkinliğin “Unutulan İstanbul Yemekleri” temalı standında özgün reçetelerle hazırlanacak olan İstanbul yemekleri, Porland özel tasarım ürünleriyle sergilenecek. Bu özel çalışma, etkinlik sonrasında Aşçılar Derneği & Porland iş birliği ile kitap projesi haline getirilecek.

Metro’dan şeflere desteğe devam

“Coğrafi İşaretli Ürünler”, “Yerellik”, “Yerli Tohum”, “Gıda Atık ve Kayıp, “Sürdürülebilir Balıkçılık” ve “Et İzlenebilirliği” gibi pek çok önemli projeye imza atan Metro Toptancı Market, şeflere destek vermeye, Türk mutfağına değer ve önem katmaya devam ediyor. 7. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşmasının Ana Sponsorları arasında yerini alan Metro, gastronominin son yıllardaki gelişimiyle birlikte sürekli yeni çözümler üreterek, tedarikçilerinin ve müşterilerinin farklı beklenti ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Unilever Food Solutions kategori sponsoru oldu

7. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nı ilk günden bu yana destekleyen Unilever Food Solutions bu yıl da etkinliğin ana sponsorları arasında yer alıyor.

Bağımsız bir araştırma şirketiyle 2016 yılında gerçekleştirdiği “Türkiye Şef Araştırması”na katılan şeflerin yüzde 80’inin “Gıda Güvenliği” alanında eğitim almayı en öncelikli ihtiyaç olarak tanımlamasının ardından harekete geçen Unilever Food Solutions, “’Güvenilir Eller’ Gıda Güvenliği” eğitimi projesini hayata geçirerek ülke genelinde 16 binden fazla şefin Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika almasını sağladı. Türkiye genelinde tüm mutfak ekiplerine ulaşabilmek için Online platformda hazırlanan “‘Güvenilir Eller’ Gıda Güvenliği” eğitimi çapraz bulaşma, fiziksel ve kimyasal tehlikeler, temizlik, üretim güvenliği ve HACCP uygulamaları olmak üzere toplam beş ayrı bölümden oluşuyor. Unilever Food Solutions, Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşmasında “’Güvenilir Eller’ Gıda Güvenliği” eğitiminin önemini anlatmaya devam edecek. Bununla birlikte Unilever Food Solutions, Culinary Cup İstanbul’da Best Master Chef of The Year 2018 kategori sponsoru olarak da yer alacak. Yarışmada ilk üçe giren şef “Aşçılar Derneği Yurtdışı Gastronomi Gezisi”ne katılmaya hak kazanacak.

Best High Univeristy Culinary Cup sponsoru Antbahar

1940 yılından bu yana mutfağında sağlıkla birlikte lezzeti arayan tüketiciler için üretim yapan AntBahar Grup, Türkiye’nin Hindi Markası, Akdeniz’in incisi olan Antalya’da ilk Entegre Tesis olma özelliğine sahip Bahar Grup, Culinary Cup İstanbul 2018 Antbahar – Best High Univeristy Culinary Cup’ta geleceğin aşçı adaylarını bir araya getirecek. Antbahar Grup aynı zamanda yarışmaya adını veren kategorinin büyük ödüllerini üstleniyor.

Best High School Gurme Chef’s Team sponsoru Kaanlar

Kaanlar kurulduğu 1978 yılından bu yana dünya standartlarında geleneksel, Türk damak zevkine uygun, doğal ürünleri, modern tesislerinde, hijyenik ortamda üretmektedir. 1984 yılında başladığı peynir üretiminin yanı sıra 1995 yılından itibaren zeytincilik sektöründe de faaliyet gösteren Kaanlar 2011 yılının sonunda ise AB standartlarına uygun çiftlik projesini geliştirip, Çanakkale’de geniş bir arazi üzerinde 3000 baş hayvan kapasiteli süt hayvancılığı çalışmasını hayata geçirmiştir. 1984 yılında günde 600 litre süt ile başladığı peynir üretimi günümüzde yeni yatırımları ile birlikte günde 1200 ton süt işleme kapasitesine ulaşmıştır. Türkiye’nin en büyük otomatik beyaz peynir üretim hattına sahip olmanın gururunu yaşamaktadır. Kaanlar 25 ülkeye ihracat yapan, kapasitesi ile Türkiye’de ilk 3, dünyada ise ilk 5 firma içerisinde yer almaktadır.

Bununla birlikte etkinliğin Ana Sponsorları arasında yerini alan Kaanlar, Culinary Cup İstanbul 2018’de gerçekleştirilecek olan Best High School Gurme Chef’s Team kategorisinin sponsorluğunu üstlenerek büyük ödüllerini dereceye giren yarışmacılarla paylaşacak.

Reis Gıda ile sofralarda güvenli lezzetler

Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nın Ana Sponsorları arasında yerini alan Reis Gıda,  pirinç ve bakliyat marka bilinilirliğinde lider marka olarak, ilk araştırmanın yapıldığı 2000 yılında günümüze kadar daima birinci sırada yer almıştır. Yapılan son Nielsen araştırma verilerine göre, Reis, bugün Türkiye’de kendi sektöründe en güvenilen lezzet, en çok tavsiye edilen marka seçilmiştir. Kalitesiyle ve güvencesiyle müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, en üstün lezzetleri Türk ve dünya mutfağının beğenisine sunan Reis, bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan etkinlikte yüksek kalitedeki ürünlerini profesyonel şeflerle buluşturacak.

“Picnic Pub Barbecue” yarışma kategorisi sponsoru: Lava Metal A.Ş.

Lava Metal A.Ş., 2010 yılında kurulmasında itibaren döküm emaye mutfak eşya üreticisi olarak 8 yılda zücaciye ve Ho-re-ca sektörüne farklı bir soluk getirmiştir. Lava, zehirli kimyasal içermeyen yaş emaye uygulaması ve çağlardan beri en dayanıklı ve sağlıklı pişirme olarak bilinen döküm demir ile gıdaların lezzetini ve besin değerini koruyarak, döküm mutfak gereçlerini hayatımızın her alanında daha yaygın hale getirmek için yaklaşık 700 çeşit ürün kalıbı ve 9 ana emaye renginde ürün alternatifleri ile Türk ve dünya pazarının aranan markası olmuştur. Yetmiş üç ülkeye ihracat yapan firma, Türkiye’de de artan bir başarı trendi ile yoluna devam etmektedir. Lava Metal A.Ş., 22 Nisan Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Culinary Cup İstanbul 2018’e “Picnic Pub Barbecue” yarışma kategorisi sponsoru olarak destek verecek.

Teknoloji ve İletişim Sponsoru Turkcell

Bu yıl Aşçılar Derneği tarafından yedinci kez düzenlenecek Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’nın teknoloji ve iletişim sponsoru Turkcell olacak.

VII. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması katılımcı firmalar

Unox, Empero Endüstriyel Mutfak Ekipmanları, Kütahya Porselen, Pınar Süt Mamülleri, Fimak Fırın Makineleri ve Ekipmanları, La Lorraine Bakery Group, Ekol Food, Koza Gıda, Donipa Gıda, Robot Coupe, Sapori Gıda, Besa Gıda, Marmara Sea Food, Akmarin Sea Food, SePlus-Tutmaçlı Endüstriyel Mutfak Ekipmanları, Cleanolife Endüstriyel Mutfak ve Hijyen Ürünleri, Çerez Pazarı, İstanbul Bal Evi, İzmirli Balıkçı, Gedik Piliç, Kemal Özcan, NL Gıda Marash, Index Turizm ve Otel Ekipmanları, Havrano Doğal Gıda, Sweet Heaven, Uzunköprü Köftecisi, Çobaş Süt Ürünleri, Kardeşler Manav, Bodrum Gastronomi Kültür Turizm Derneği.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂