Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsunspor’un ekonomik olarak rahatlaması için Tekkeköy ilçesinde yapılan yeni stadyuma sponsor aradıklarını açıkladı.

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor Kulübü’nün Başkanı Erkut Tutu, amatör spor kulüpleri, futbol hakemleri ve antrenörleriyle bir araya geldi.
Atakum Belediyesi Yalı Restoran’da düzenlenen toplantıya, Vali İbrahim Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, ASKF Samsun Şubesi Başkanı Şener Aydın, Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın ile amatör spor kulüpleri, futbol hakemleri ve antrenörleri katıldı.
Yemekte konuşan Kulüp Başkanı Erkut Tutu, kendisinin de amatörden gelmiş birisi olduğunu belirterek, “Bundan önceki başkanlar Samsun amatöründeki kulüplere sahip çıkamadı ve gerekli değer gösterilmedi fakat biz her zaman amatörün yanında olacağız. Bizim sizden tek isteğimiz aklınıza gelen her şeyi bizimle paylaşın” dedi.
Vali Şahin ise Samsunspor’un ekonomik olarak rahatlaması için yeni yapılan stadyuma sponsor aradıklarını kaydetti.
Samsun’da amatör spor kulüplerinin Samsunspor marifetiyle bir sinerji oluşturması gerektiğine işaret eden Şahin, “Yetenekli gördüğümüz ve gördüğünüz çocukların elinden tutalım, getirelim, hangi branşta ise onlara destek olalım. Çünkü bizim ciddi anlamda bu sektöre biraz daha gayret sarf etmemiz gerekiyor. Hep beraber Samsunspor’a destek olacağız. Samsunspor taraftarına da, bizlere de bu yakışır” diye konuştu.
Samsunspor’un mutlak suretle Süper Lig’e çıkması gerektiğine dikkati çeken Şahin, şunları kaydetti:
“Eğer biz Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarırsak başarı ve para kendiliğinden gelecektir. Arkadaşlar bir sürü ülkenin şehirleri spor takımları marifetiyle biliniyor. Biz, başkanlarımız ve sizlerle birlikte sporu masaya yatırıp başta dedikoduları kenara itip acaba gerek amatör sporla ilgili neler yaparız? Profesyonel spor takımımıza ne tarz destekler veririz veya Samsun’da sporun gelişmesi adına neler yaparız? Bunlara ciddi ciddi kafa yormamız lazım.”
Kaynak: Anadolu Ajansı