Dünyada ve Türkiye’de sosyal sorumluluk bilinciyle yaptığı çalışmaları ve gelecek nesillere verdiği desteği her geçen gün artıran MSC (Mediterranean Shipping Company), Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) Resmi Lojistik Sponsoru oldu. MSC, Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2018-2020 yılı faaliyet programında yer alan Olimpik Milli Takımının uluslararası yarışmalara yelken, tekne ve ekipmanlarının taşınmasında hizmet ortağı oldu.

MSC’nin erişim sunduğu 155 ülke, 200 rotasyon, dünyada 500 liman uğraklı gelişmiş global ağı ve lider küresel taşımacılık anlayışıyla hizmet vermesi bu anlaşmada büyük etken olarak yer aldı. Anlaşma ile Olimpik Türk Milli Takımı dünyanın birçok yerinde yapılacak olimpiyat hazırlık ve kota yarışlarına daha düşük maliyetlerle katılma imkanına kavuşacak.

TYF ve MSC arasında tören ile imzalanan anlaşma kapsamında, ilk yarış olan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen 2018 World Cup Series Miami’de Olimpik Milli Takımımızın ekipman ve yelkenleri İtalya’dan Miami’ye konteyner ile taşındı. Burada yarışan Olimpik Türk Milli Takımı ülkemize bronz madalya kazandırdı.

09 Eylül 2018 tarihinde Japonya’da ve 27 Ocak 2019 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan World Cup Series çerçevesinde Olimpik Milli Takım ekipman ve yelkenlerinin taşıma organizasyonları yine MSC tarafından gerçekleştirilecek.

MSC Türkiye Genel Müdürü Barış Dilek Türk Milli Takımı sporcularına başarılar dileyerek sözlerine şöyle devam etti:Türk denizcilik sektöründe, Konteyner, Ro-Ro ve Cruise Acenteliğinin yanısıra, Medlog ile lojistik ve gemi işletmeciliği, Asyaport ile limancılık alanlarında da faaliyet gösteren grubumuz adına Yelken Milli Takımımıza uluslararası platformda ihtiyaç duyduğu lojistik desteği vermekten gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Böylelikle Türk bayrağını sadece işlettiğimiz gemilerde değil, Türk Milli Takımımızın yurtdışında katıldığı tüm yarışlarda gönderde görebilmek ve sporcularımıza katkımızın olduğunu bilmek bizi mutlu ediyor. Yönetimimiz ve tüm çalışanlarımız ile milli takımımızın başarılarının devamını dört gözle bekliyoruz. dedi.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂