Bekir Yunus Uçar, uluslararası sezonun tamamlanması nedeniyle AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel anlamda hedeflerine yaklaştıklarını ancak kaçan şampiyonluklar için üzgün olduklarını belirtti.

2018 FIM Dünya Motokros Şampiyonası‘nın eylül ayında Afyonkarahisar’da yapılacağını hatırlatan Uçar, Dünya Şampiyonası’nın, motokros anlamında bir kazanım olduğunu belirtirken, sözlerine Düzce’deki yarış pistinin önümüzdeki sene hizmete sunulması haline uluslararası müsabakaların yapılabileceğini ve uluslararası rakiplerin antrenman programlarıyla sporcuların kendi yeteneklerini geliştirebileceklerini de ekledi.

Uçar, 2018 FIM Dünya Motokros Şampiyonası’nda mücadele edecek sporcuları teknik kurulun belirleyeceğini aktararak, “Yarışın ana organizatörüyle görüşüp, kimlerin yarışabileceğini onlara bildireceğiz. Şu an bir takımımız olmadığı için izinle özel müsabakalarda yarışacağız. Burada yarışacak isimleri teknik kurul tespit edecek. 2018 yılını takip eden sezonda sporcularımız orada kendilerini gösterecek.” şeklinde konuştu.

Geride kalan sezonda elde edilen başarılar sonrasında sponsorların da gelmeye başladığını belirten Bekir Yunus Uçar, “En önemli sponsorumuz devletimiz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto bizim asıl sponsorumuz. Bireysel sponsorlarımız da oluyor. Sponsorluk gelirlerimizi tamamen sporculara ve kulüplere yönlendiriyoruz. Sporcularımızın da bireysel sponsorlarının olduğunu görüyoruz. Bu da bizi sevindiriyor.”
diyerek sözlerini tamamladı.

Son olarak Uçar, Kenan Sofuoğlu‘nun Dünya Supersport Şampiyonası’nı birinci olarak bitirmesinin beklendiğini ancak sakatlık ve kazalar nedeniyle milli sporcunun sezonu ikinci sırada bitirdiğini söyledi.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂