Türkiye’nin lider, Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa’nın markası Lassa, 2013’te başlayan Pınar Karşıyaka Basketbol takımı sponsorluğunda yeni dönemi başlattı.

Ülkemizin en köklü ve başarılı spor kulüplerinden Pınar Karşıyaka Basketbol takımının 2013-14 sezonundan itibaren sponsorları arasında yer alan Lassa, 2015-16 sezonunda da sponsorluğun kapsamını genişleterek desteğine devam ediyor. Lassa logosu, Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Kupası maçlarında formanın sırtında, THY Euroleague maçlarında ise formanın göğsünde yer alacak.

 

LASSA TAKIMLARI AYNI SAHADA BULUŞUYOR!

2015-16 Türk Hava Yolları Euroleague sezonunda C Grubu’nda Türkiye şampiyonu Pınar Karşıyaka ile eşleşen FC Barcelona Lassa basketbol takımı, sezonun ilk maçına Türkiye’de çıkacak. Bu sezondan başlayarak 4 yıl boyunca FC Barcelona’nın “Global Resmi Lastik Partneri” ve tüm salon takımlarının isim sponsorluğunu üstelenen Lassa, 15 Ekim’de Karşıyaka Arena’da oynanacak maçta çifte heyecan yaşayacak.

Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, “Türkiye’de doğan Lassa bugün dünyada 70’e yakın ülkeye ulaşan, global yolculuğunu emin adımlarla sürdüren bir marka. Kuruluşumuzdan beri spora destek veren bir firma olarak, son dönemde özellikle Lassa markamızla bu alandaki yatırımlarımızı artırdık. Bu yıl duyurduğumuz FC Barcelona sponsorluğumuzun ardından şimdi de 2013’ten beri forma sponsoru olduğumuz Pınar Karşıyaka Basketbol takımı ile sponsorluk kapsamımızı genişletiyoruz.

Ülkemizi yurt dışı spor arenasında başarıyla temsil eden Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nı, 2013-2014 sezonundan bu yana destekledik. 2015-2016 sezonunda ise hem Basketbol Süper Ligi ve Basketbol Kupası’nda hem de THY Euroleague maçlarında takım formalarında Lassa logosu yer alacak. Türkiye’nin en eski ve köklü kulüplerinden biri olan Karşıyaka Spor Kulübü ile yan yana olmaktan mutluluk duyuyoruz. 15 Ekim’de adımızı verdiğimiz FC Barcelona Lassa ve formalarında yer aldığımız Pınar Karşıyaka sezonun ilk THY maçında mücadele edecekler. Lassa’nın spora olan desteğini ve bu alandaki kararlılığını bundan daha iyi anlatan bir kare olduğunu düşünemiyorum. Karşılaşmada iki Lassa takımına da başarılar diliyoruz.”

Konu ile ilgili Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şube Yöneticisi Turgay Büyükkarcı ise: “Lassa ile beş yıldır yapmış olduğumuz işbirliğiyle şubemiz ve takımımız büyümeye devam ediyor. Lassaya, şubemize ve basketbola verdikleri değer ve destekten dolayı teşekkür eder, globalleşen bir marka olma yolculuğundaki başarılarının devamını dilerim” açıklamasını yaptı.

 

“kaf kaf kaf sin sin sin kaf sin kaf sin kaf” diyorsan paylaş 😀