3. Nesnelerin İnterneti Zirvesi, Cisco ve Intel’in ana sponsorluğunda ve BizzConsulting iş birliğinde 15 Kasım 2017’de Four Seasons Bosphorus Otel‘de gerçekleşti.

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı 3. Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin CEO’ları hükümete dijital dönüşüme odaklanma çağrısı yaptı. Zirve’de dijital dönüşümün sektörlere olan etkileri ele alındı. İş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe katılan şirketler ayrıca akıllı şehirler, hizmet ve sanayi sektöründe dijital dönüşüm ve veri merkezi konularındaki teknoloji yatırımlarını ve projelerini aktarma fırsatı buldular.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım Cisco olarak Türkiye’nin ekosistem oluşturmasına ve tüm dünya bu dijital dönüşüme giderken Türkiye’nin rekabetçi kalmasına yardım etmeyi amaçladıklarını söyledi. Sözlerine 2018 yılının ilk çeyreğinde dünyadaki 10’uncu inovasyon merkezlerini İstanbul’da İTÜ Teknokent’te açacaklarını da ekledi.

Önümüzdeki 10 yıl içinde dijital dönüşüm ekonomisinin 23.8 trilyon dolara ulaşmasını öngördüklerini de söyleyen Kıvılcım, “Bu hedefin içinde 1 trilyon dolarlık ekonomiyi bizim bölgemiz temsil ediyor. Farkındalığı artırarak, bu potansiyelden daha fazla pay almak için odaklanmak ve koordineli şekilde çalışmak gerekiyor” diye konuştu.

Intel Türkiye Genel Müdürü Yalım Eriştiren “Intel olarak kendimizi yapay zeka alanında geliştiriyoruz. Yapay zeka pazarı en hızlı büyüyecek iş alanı olarak tanımlandı, 2025 yılına dek 12 kat büyümesi bekleniyor. Bütün bu teknolojileri 2018 yılında sponsoru olduğumuz Kış Olimpiyatları’nda göreceğiz” dedi.

Koç Sistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca yeni teknoloji gelişmeleriyle beraber ekonomilerinin yüzde 40’a kadar verimlilik sağlamaya başladığını ve dijital dönüşüm için en kritik konunun insan gücü olduğunu söyledi. Carrefoursa Genel Müdürü Hakan Ergin de müşterilerini hem dijital ortamda hem de mağaza ortamında görmek istediklerini ekledi.

Ana sponsorluğunu Cisco ve Intel’in yaptığı ve BizzConsulting iş birliğinde gerçekleştirilen 3. Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nin altın sponsorları Koç Sistem ve Türk Telekom, Gümüş Sponsorları B/S/H, oturum sponsorları Milestone, NETAŞ ve T-Systems, destek sponsorları Inventram ve Pupa olurken, basın sponsorluğunu ise Capital Dergisi yapıyor.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂