Çiğdem Tunç Tiyatrosu yeni sezonu Şoför Nebahat ile açıyor. 1960′lı yıllarda Yeşilçam’da Sezer Sezin, Belgin Doruk, Fatma Girik ve Nebahat Çehre‘nin canlandırdığı Şoför Nebahat karakterine bu kez usta sanatçı Çiğdem Tunç hayat veriyor.  Barış Bölükbaşı‘nın yazdığı Şoför Nebahat oyununun galası, geçtiğimiz akşamlarda Grand Pera Emek Sahnesi‘nde gerçekleşti.

Oyunda Çiğdem Tunç’un yanında Murat Parasayar, Abidin Yerebakan, Sema Aras, Melih Çardak, Deniz Salman, Gökçeçiçek Özülkü, Onur Sarıaltın, Deniz Değirmenci, Alper Çorumluoğlu, Çağrı Erceber, Soykan Kişioğlu, Melek Karabiber, Derya Yıldız, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal gibi isimler de rol alıyorlar.

Beyoğlu Belediyesi‘nin katkılarıyla, Güllüoğlu ve Gloria Jeans Coffie‘nin sponsorluğunda gerçekleşen galaya Türk Sineması’nın Yeşilçamın ilk aktrislerinden Sinemanın İlk Şoför NebahatiSezer Sezin’in kızları Ayşegül İlsever, Sevgi Yeğenoğlu ile eski eşi Üner İlsever, Mehmet Ali Erbil, Stelyo Pipis, Orhan Gencebay, Sevim Emre, Umut Akyürek, Salih Güney, Devlet Devrim, Tuğrul Meteer, Teoman Ayık, Murat & Betül Arkın, İzzet Günay, İbrahim Muratoğlu gibi özel isimler katıldılar.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂