Magnum, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin genç yetenekleri keşfetmesine aracı olmayı amaçlayan BASE’e sponsor oldu.  
BASE, 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adaylarını Akaretler Sıraevler, Beşiktaş’ta sanatseverlerle buluşturacak. Bu yılki sergi 20 şehirden ve 30 üniversiteden 107 yeni mezunun katılımıyla gerçekleşecek.

Magnum Marka Müdürü İrem Sancı, Magnum’un BASE’e olan desteğine dikkat çekerek; “İlham verici dondurmaların yaratıcısı Magnum olarak, tüm projelerimizde sanata ve sanatçılara yer vermeye önem gösteriyoruz. Geçtiğimiz yaz Magnum Şehirler projemizle Zeynep Tosun, Havva Karabudak ve Aykut Aydoğdu; İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın yerel tatlarından aldıkları ilhamla Magnum Şehirler projesinin ambalajlarını tasarladılar. Daha sonra Kezban Arca Batıbeki, Ardan Özmenoğlu ve Ali Elmacı’nın katkılarıyla Magnum 2059 Sergi projemizi hayata geçirdik. Sonrasında ise BASE’in sanatçı adaylarına yönelik Magnum yeni yıl ambalaj tasarım projesini gerçekleştirdik. Genç sanatçı adayı Olgun Kaşıkçı tasarımları ile projenin kazananı oldu. Türkiye’nin yeni mezun sanatçı platformu BASE ev sahipliğinde Olgun Kaşıkçı’nın Magnum yılbaşı tasarımları etkinlik boyunca Magnum özel salonunda sergilenecek.” ifadelerini kullandı.

 

72 üniversitenin 2019 mezunlarından 1575 başvuru alan BASE’te, bu yıl seçici kurul değerlendirmesi sonucu seçilen 30 üniversiteden 107 yeni mezun sanatçı adayının 120 yapıtı yer alacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle; Kale Grubu, Magnum ve TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda gerçekleşecek, Digilogue’un dijital sanat partneri olduğu BASE’te 4 gün boyunca serginin yanı sıra sanat dünyasının değerli isimlerini ağırlayan ‘BASE Talks’ konferans programı ve atölye çalışmaları gerçekleşecek. Genç sanatçı adaylarına mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde destek olmayı, onlara üretimlerini sergileme ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle birebir tanışma imkanı sunmayı amaçlayan BASE, aynı zamanda sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olmayı amaçlıyor.