OPET, 4-5 Aralık tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek ve ana sponsoru olduğu 19. Perakende Günleri’ne perakende hamlesi olan Ultramarket konsepti ile katıldı.

OPET 19. Perakende Günleri ana sponsoru oldu. 4-5 Aralık tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek 19. Perakende Günleri, sektör temsilcilerini bir araya getiriyor. OPET, Perakende Günleri’ne Ultramarket konsepti ile katıldı.

OPET tarafından gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Bloomberg HT Sunucusu Aslı Şafak’ın yaptığı “Perakendede Ultra Değişim” oturumuna, OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin ve OPET’in davetlisi olarak Türkiye’ye gelen TrendWatching Genel Müdürü Henry Mason konuk oldu. Henry Mason konuşmasında perakende sektörünü geleceğe taşıyacak yeni trendleri anlattı.

Oturumda konuşan OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin, Ultramarket konsepti ile bir kazanma ekosistemi oluşturma arzusunda olduklarını belirterek “Ultramarket hem bayiler hem markalar hem de müşterinin kazan kazan ilişkisinin bir dönüşüm hikayesi. Müşterilerimiz Ultramarketlerimize 7 gün 24 saat ulaşabiliyorlar. Bu özelliği ile akaryakıt istasyonları ciddi bir ihtiyacı karşılıyor. OPET Ultramarket, market konseptiyle bir iş birliği modeli ile hareket ediyor” dedi.

TrendWatching Genel Müdürü Henry Mason ise perakende sektöründe heyecan verici bir değişimin yaşandığını dile getirerek “Yeni tüketici profilinin teknolojinin ve dijitalleşmenin işlerini geliştirme imkanı sağladığını düşünürsek bu çok doğal. Türkiye’nin perakende sahnesinde de durum çok farklı değil” ifadelerini kullandı.