İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen Vodafone 41. İstanbul Maratonu, “İstanbul senin, durma koş!” sloganıyla 3 Kasım Pazar günü koşulacak.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen maratonun basın toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü İzzet Renay Onur, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan ile diğer davetliler katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un her alanda en iyi organizasyonları düzenlemeyi hak ettiğini belirterek, “Dünyanın en iyi maratonları arasında yer alabilmek için elimizden geleni yapacağız. Katılımcı ve sponsorluk sayılarının gelecek yıl 2 katına çıkmasını diliyorum. 41 yıl önce ortaya konan bu markayı çok daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

– Colman Deegan: “Maratonda bu yıl çocuklar için koşacağız”

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Colman Deegan ise İstanbul Maratonu’nda bu yıl çocuklar için koşacaklarını belirtti.

Sağlıklı yaşama önem verdiklerini vurgulayan Deegan, şunları kaydetti:

“Maraton sponsorluğu bizim için çok kıymetli. İş birliğimiz için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul’a teşekkür ediyoruz. Bu yıl maratonun 41. yaşını kutluyoruz. ‘Kırk bir kere maşallah’ diyoruz. Maratonu 8 yıldır büyük bir gururla destekliyoruz. Maratonun ardından, yarı maratona da ismimizi verdik. Ayrıca, 10 kilometre hazırlık koşularının da ana sponsoru olduk. Böylece, Spor İstanbul ile yıl boyu kentteki tüm koşu etkinliklerine destek vereceğiz. Maratona katılım, her yıl sponsorluğumuzun da katkısıyla artıyor. Çipli koşucu sayısı 2011’den bu yana yaklaşık 4 kat arttı. Maratonda bu yıl çocuklar için koşacağız. Kodlama eğitimlerimizle çocuklarımızı dijital geleceğe hazırlayacağız. ‘İstanbul sizin’ diyoruz. Tüm İstanbulluları 3 Kasım Pazar sabahı maratona bekliyoruz.”