Denizden gökyüzüne 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın çevresindeki parkurları ile Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışı olan Tahtalı Run to Sky, sekizinci yılında Corendon Airlines isim sponsorluğunda 13-15 Mayıs tarihleri arasında “Zirveye Birlikte Koşalım” mottosu ile Kemer’de düzenlenecek.

Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky yarışında; 4 farklı etapta (113 K Tahtalı Ultra Sky, 65 K Berg Sky Race, 27 K Tahtalı Run to Sky, 12 K KemeRun), 18 ülkeden 618 sporcu finişi görmek için kıyasıya mücadele edecek.

Ana Destekçiler: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, T.C. Kemer Kaymakamlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, Beydağları Sahil Milli Parkı ve Kemer Belediyesi.

Co-Sponsorlar: Olympos Teleferik, Kemer Barut Collection, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica, Züber, Viking Hotels, Shakespeare Coffee & Bistro, MEDIFIZ, Yörükoğlu, Yaşam Hastaneleri ve Ceysu.

Kurumsal Partnerler: Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB), Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD).

Yarış süresince Kemer Olbia Park’ta kurulan “Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky” Expo alanı katılımcılara Corendon Airlines alanında düzenlenecek Corendon Airlines DJ Performansı, sürpriz hediyeler dolu Corendon Airlines Kağıt Uçak Yarışması gibi etkinliklerle bir festival coşkusu da yaşatacak.