Bu yıl 3.sü düzenlenen Most Bodrum Sportif Balık Turnuvası, Yalıkavak Marina ana sponsorluğunda Ortaklar Otomotiv, Volvo, Arvento, Gözen Air Services, Freebird, Damat, Promar, Seafari, Jigging Turkey Kılıç ve Namet sponsorluğunda 9-12 Ağustos’ta gerçekleşti. Turnuvaya bu yıl 35 büyük balık teknesi katıldı.

Başhakemliğini IGFA temsilcisi Dr. Serdar Günseren’in yaptığı turnuvanın ev sahipliğini ise Avukat Can Özer yaptı. İki gün süren turnuvada ünlü iş adamları kıyasıya mücadele ederken, geçen yıl Turgut Konukoğlu’nun tuttuğu 116 kg’lık rekor balıktan sonra bu yıl yeni bir rekor kırılarak en büyüğü 118 KG olan 8 balık ile toplamda 493 KG balık tutuldu.

Yarışmanın en büyük balığı aynı zamanda Bodrum’da tutulan ve rekor kıran 118 kg ile Barbarossa teknesi Bülent Delican ve ekibi tarafından tutuldu. Turnuvada Adil Konukoğlu’na ait Albatros teknesi Murat İyriboz ve ekibinin tuttuğu 63 KG ve 83 kg’lık iki balık ile birinci, Shamu teknesiyle yarışan Sinan Kuran ve ekibi 92 kg ve 10 kg’lık iki balık ile ikinci oldu. Hasan Gümüşkesen ve ekibinin yarıştığı Cano 1 teknesi ise uzun bir mücadele sonrası 93 kg’lık balık ile üçüncü oldu.

Most Bodrum Turnuvası’nda yarışmacı olarak katılan Turgut Konukoğlu, Adil Konukoğlu, Sinan Kosif, Can Okan, Sinan Kuran, Anıl İlter, Sedat Akdemir, Adnan Akdemir, Berent Akdemir, Çağdaş Çağlar, Kazım Ak, Mehmet Fırat gibi ünlü isimler iki gün boyunca balık tutmak için kıyasıya mücadele ettiler.

Ödül töreninin ardından etkinlikte derece alan tekneler yarışın yorgunluğu Kaan Öztürk ve Onur Mete’nin konseriyle attı.

Ödül törenine yarışmacıların haricinde Yalıkavak Marina’da bulunan Süleyman Kosif, Melda Kosif, Süleyman-Ahu Orakçıoğlu, Çisem-Eren Baki, Jülide-Mehmet Ali Berkmen, Avi Habib, Özlem Yıldız, Haluk Nayman, Bülent Ilgaz gibi ünlü isimlerde bu yıl tutulan rekor balığı görmeye geldiler.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?