Sektöründe pazar lideri haline gelen Karaca, Türkiye’deki büyümesini kısmen tamamlayıp, dizi film sponsorluklarının sayesinde yurt dışında agresif bir büyüme sürecine giriyor.

Türkiye’de Jumbo, Emsan, Karaca ve Karaca Home markalarıyla 300’e yakın mağazası bulunan şirketin şimdi yurt dışında aynı başarıyı yakalaması gerektiğini söyleyen  Karaca‘nın CEO’su Fatih Karaca, bunu sponsor oldukları dizilerin de sayesinde yakalamak hedefinde. Şirket, ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ ve ‘Yaprak Dökümü’ gibi dizilerin halen çok popüler olduğu Ortadoğu ve Balkanlar’da büyüme hedefliyor. Tabi Avrupa da büyüme potansiyeli olan bir diğer lokasyon. Önümüzdeki yıl Polonya ve Romanya dahil yurtdışında 11 yeni mağaza açacak olan Karaca, gelecek yıllarda ise yurtdışında daha hızlı büyüme hedefliyor.

Fatih Karaca, 2006 yılında pazarlama faaliyetlerine yöneldiklerini ve dizi sponsorluklarının yeni yeni çıkmaya başladığı dönemde Öyle Bir Geçer Zaman Ki gibi bir aile dizisine sponsor olmalarının tüketici ile daha yakın hale gelmelerini sağladığını belirtiyor.

Sözlerine  “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi inşa edilirken, yemek takımlarını biz vermek istedik. Bununla ilgili bir girişimde bulunduk ve bizi kırmadılar. Yerli üretim olmamız Külliye’ye girmemizde büyük öncelik oldu. Şu an Külliye’deki tüm yemek takımlarının markası bizim üretimimiz ve markamız olan Jumbo’dan oluşuyor.” şeklinde devam eden Karaca sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları hakkında ise  “2010 yılından itibaren Unicef ile ortak proje yürütüyoruz. Türkiye’nin en tanıdık isimleri bir tasarım oluşturuyor. Biz de o tasarımları fincanlara uyguluyoruz. Ardından bu fincanlardan gelen satış gelirini de Unicef’e bağışlıyoruz. Bu isimler arasında; Rahmi Koç, Ara Güler, Devrim Erbil, Kenan Doğulu var” dedi.

 

Kaynak: Star.com.tr

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂