Farklı spor dallarına verdiği destekle son yıllarda sporun daimi destekçisi olarak addedilen Türk Hava Yolları ( THY ), bu desteği hız kesmeden sürdürüyor.

2015 yılı süresince Makedonya Millî Basketbol Takımı’na sponsor oluyor 

Son dört yıldır “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”* seçilen Türk Hava Yolları, özellikle son yıllarda, Avrupa basketbolunun en önemli ve çarpıcı organizasyonu; “Turkish Airlines Euroleague”e sağladığı isim sponsorluğu gibi stratejik girişimlerle Avrupa basketbolunu desteklemeye devam ediyor.

Makedonya Basketbol Federasyonu ile arasında imzalanan bir yıl süreli sözleşme ile Türk Hava Yolları, Makedonya Erkekler A Milli Basketbol Takımının yanı sıra farklı yaş gruplarından oluşan diğer millî basketbol takımlarına da sponsorluk desteği sağlıyor.

2015 bitimi itibariyle sonlanacak anlaşma dâhilinde Türk Hava Yolları, takımların antrenman kitlerinde ve saha içerisinde logo kullanım hakkını elde etmiş bulunuyor.

‘Eurobasket 2015’te Hollanda, Yunanistan, Hırvatistan, Slovenya ve Gürcistan ile aynı grupta yer alacak olan Makedonya A Milli Basketbol Takımının öncelikli hedefi, Euro2011’de yaşadığı Avrupa 4’üncülüğünde olduğu gibi başarılı bir seri yakalamak.

Türk Hava Yolları’nın Avrupa Basketbol Şampiyonası olarak bilinen ‘Eurobasket2015’te Makedonya Milli Takımı’nın yanında yer alması, Doğu Avrupa ve Balkanlardaki diğer yeni sponsorlukların habercisi olma niteliğine de sahip.

Avrupa basketbol ailesinin başlıca figürlerinden Türk Havayolları’nın küresel ölçekli marka cazibesi, Avrupa basketbolunun geleceğini her zamankinden daha parlak ve cazip kılmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Skyhaber