HDI SigortaTürk sporuna destek olmaya devam ediyor. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Bayanlar 1. Ligi’nde mücadele eden Arma Spor Kulübü bayan masa tenisi takımına isim sponsoru olan HDI Sigorta ile birlikte kulübün adı   2107-2018 sezonunda HDI Sigorta İstanbul Arma Spor Kulübü olarak tescillendi.

HDI Sigorta, masa tenisinin küçük yaşlardan başlayarak yaşam boyunca herkesin rahatça yapabileceği tek olimpik spor branşı olmasının öneminin bilinciyle; basketbol, voleybol, futbol ve birçok spor dalının yanı sıra bu branşın da destekçisi oldu.

HDI Sigorta’nın tek destekçisi olduğu İstanbul Arma Spor Kulübü, kısıtlı imkanlar ve mütevazı bütçelerle büyük işler başarıyor. 2017-2018 sezonu Masa Tenisi Bayanlar Türkiye 1. Ligi’nde HDI Sigorta İstanbul Arma Spor Kulübü ismi ile mücadele edecek bayan masa tenisi takımı, bu sene kendi liginde şampiyonluğu hedeflerken bir yandan da milli sporcular yetiştiriyor.

Üyelerinin tamamı spor yazarı ve gazetecilerden oluşan ve olimpik branşlarda faaliyet gösteren İstanbul Arma Spor Kulübü, gençlere doğru, ahlaklı ve centilmence spor yapabilme imkanı sağlayan öncü bir anlayış orta koyuyor. İstanbul Arma Spor, bayan takımı ile 2015 yılında Türkiye liglerine katılma kararı aldıktan sonra, kuruluşunun üstünden sadece 2 yıl geçmesine rağmen büyük bir başarıya imza atıp Masa tenisinde Türkiye 1.Ligi’ne yükselen İstanbul Arma Spor, 2017-2018 sezonunda oynadığı tüm maçları kazanarak ligin 1. etabını lider olarak tamamlamış.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz ? 🙂