Özgün bir Anadolu masalı üzerine kurulmuş “Tahir ile Zühre” müzikali, Türkiye’de ilk kezOff-Broadway” yöntemini uygulayarak bir müzikali gösterime girmeden önce konser formatında seyirciyle buluşturacak.

Tanıtım ve destekçi bulmaya yönelik, senelerdir Broadway’de uygulanan yöntemi Türkiye’ye taşıyan “Tahir ile Zühre” müzikali, tamamen “Broadway matematiği” ile yazılmış ve bestelenmiş olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Müzikalin 19 Aralık Salı akşamı, Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek tanıtım konserinin biletleri satışa çıktı. Oyunun müzikal olarak sahnelenebilmesi için gerekli desteği bulması amaçlanıyor.

Mekân sponsorluğunu Zorlu PSM’nin üstlendiği müzikalin sanatçı kostümlerinin sponsorluğu, aynı zamanda kostümleri hazırlayan Arzu Kaprol’e, orkestra kostümlerinin sponsorluğu ise Hatemoğlu’na ait. Konser günü gerçekleşecek kokteylin sponsorluğunu Traxys, yayım sponsorluğunu ALFA Yayıncılık, web tasarım sponsorluğunu Novabis, davetiye dağıtım sponsorluğunu ise Aktif Dağıtım üstleniyor.

 

Kaynak: cnnturk.com

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂