Migros, E-Spor Kulüpler Birliği’nin ilk resmi sponsoru oldu. Kulüpler Birliği’nin tüm takımları ve oyuncularının antrenmanları için sağlıklı gıda ihtiyaçlarını Migros karşılıyor.

Migros Marka İletişimi ve CRM Direktörü Kına Demirel: “Biz de, her geçen gün gelişen e-spor dünyasına girdikçe, turnuvalarıyla, farklı kulüpleriyle çok geniş bir ekosistemin olduğunu ve centilmence bir rekabetin yaşandığını gördük. Kulüpler Birliği ile iş birliği yaparak Migros, E-Spor Kulüpler Birliği’nin ilk resmi sponsoru oldu. Sponsorluğumuz kapsamında, Kulüpler Birliği takımı oyuncularının antrenmanları için sağlıklı gıda ihtiyaçlarını Migros karşılıyor. E-spor dünyasına girdikçe bizi etkileyen diğer bir unsur da hem tüm takım oyuncularının hem de izleyicilerin turnuvalarda gösterdikleri centilmenlik oldu. Bu duruş, e-sporun sağlıklı gelişimine önemli bir katkı sağlıyor. Bu yüzden üç yıldır sponsorluğumuz devam ediyor diyor.

Düzenlenen karşılaşmaları yakından takip ettiklerini, YouTube, Twitch ve Facebook gibi platformlarda yayınlan e-spor influencer’larının ürettiği içerikleri izlediklerini, yurt dışı online kaynakları takip ettiklerini ve e-spor konusunda danışmanlık aldıkları firmaların aylık raporlarıyla kendilerini sürekli geliştirdiklerini vurgulayan Demirel sözlerine şöyle devam ediyor: “Kulüpler Birliği’nin tüm takımları ve takım oyuncuları ile iş birliği içindeyiz. Onların sosyal medya hesaplarında yer alıyor, mağazalarımızda etkinlikler düzenliyor, videolar çekiyor, yarışmalar düzenliyoruz. E-spor influencer’ların çektiği videolarda markamız yer alıyor. Öte yandan yıl içinde düzenlenen büyük e-spor etkinlik ve fuarlarında markamızla stant kuruyor, bu stantlarda influencer ile takım oyuncularını buluşturuyoruz.

“Onları anlıyor, ihtiyaçlarına yönelik destek veriyor, ilgilerini çeken fırsatlar sunuyoruz. Gelecek nesillerin sağlıklı beden ve zihin yapısında olmaları için sağlıklı beslenmelerine yönelik ürün desteği sağlıyoruz. Ve bunu ‘Migros Hemen’ gibi yeni jenerasyon hızlı dağıtım kanallarımızla yapıyoruz. Ayrıca popüler oyunların oyun kodlarına, tüm mağazalarımızın kasalarından ulaşılabildikleri gibi oyun dünyasına yönelik farklı aksesuvar seçeneklerini de reyonlarımızda bulabiliyorlar. Böylece Migros, gençlerin ilgi gösterdiği bu yeni dünyadaki tüm ihtiyaçlarını karşılıyor” diyor.

Pubg, Fifa, Zula ve LoL gibi sevilen oyunlarla anlaşma sağladıklarını anlatan Kına Demirel, düzenleyecekleri turnuva hakkında şu yorumda bulunuyor: “Her bir turnuva, 5 hafta sürecek. 4 hafta boyunca her hafta, ilgili oyunlar için ayrı ayrı turnuvalar düzenleyeceğiz. 5’inci haftada ise her oyun bazında, her haftanın en iyileri final müsabakasında karşılaşacak. Haftalık finaller ve büyük final, canlı olarak Migros Türkiye YouTube kanalından, birbirinden ünlü gaming influencer’larının moderasyonu ile yayınlanacak. Heyecanlı geçecek bu turnuvayı merakla bekliyoruz.”