Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Kadınlar 1. Ligi’nin isim sponsorluğu için Sigorta Shop ile anlaşma imzaladı. 2020-2021 voleybol sezonundan itibaren iki yıl boyunca Kadınlar Voleybol 1. Ligi, Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi olarak anılacak.

TVF Başkent Voleybol Salonu’nda düzenlenen imza törenine TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Mert Grup Sigorta (Sigorta Shop) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kaya katıldı.

Mehmet Akif Üstündağ: “Federasyon olarak görev geldiğimiz andan itibaren önemli bir sloganımız vardı. Samimi olmak, şeffaf olmak ve paylaşımcı olmak. Mert Grup Sigorta ailesiyle de bu noktada bir araya geldiğimizi düşünüyorum. Türk voleybolu adına güzel bir günde daha sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm dünyanın daha önce deneyimleyemediği bir pandemi sürecini birlikte yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Pandemi sürecinin öncesine baktığımızda, Türk voleybolunun her geçen gün büyük bir ivme yakaladığı, başarıların ardı ardına geldiği ve Türkiye’de voleybolseverlerin salonlara sığmadığı bir süreç vardı. Kadınlarımız, Avrupa ikinciliğinin ardından olimpiyat elemelerinde tarihi bir başarı elde ederek olimpiyat vizesi aldılar. Bugün olimpiyatlarda takım sporlarında ülkemizi temsil eden tek spor branşı olmanın verdiği gururu ve mutluluğu yaşıyoruz. Bu süreçte emeği geçen sponsorlarımıza, çalışanlarımıza, yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü nezih bir aileyiz. Bildiğiniz üzere Mert Grup Sigorta, bu yıl Kadınlar Voleybol 2. Ligi’nde mücadele edecek. 1. Lig’de yer alan Kalecik Belediye Kadın Voleybol Takımı’nın da isim sponsorluğunu üstleniyor. Aynı zamanda İzmir’de bulunan TVF Atatürk Voleybol Salonumuza da isim sponsorluğunu üstlenecekler. Voleybola bu denli güzel bir bakış açısıyla bakarak yatırım yapmaları bizleri çok memnun etti. Mert Grup Sigorta CEO’su Aydın Kaya’ya ve Mert Grup Sigorta (Sigorta Shop) ailesine Türk voleyboluna göstermiş oldukları katkı ve desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

“Dünyada ve Avrupa’da inanılmaz bir pandemi süreci yaşanıyor. Tüm alanlar gibi bu durum ister istemez bizi de etkiliyor. Kupa turnuvalarımız 1 Eylül itibarıyla başlayacak. Liglerimiz de 12-13 Eylül’de başlayacak. Maçlar seyircisiz oynanacak. Karşılaşmaların Kovid-19 salgını tedbirleri çerçevesinde sorunsuz oynanması için tüm tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Bu anlamda katkılarından ötürü başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere; sponsorlarımıza, çalışanlarımıza, yol arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Mert Grup Sigorta CEO’su Aydın Kaya: “Mert Grup Sigorta olarak voleybola daha fazla destek vermemiz gerektiğini düşündük. Kadın voleybolu, AR-GE çalışması yaptığımız bir alandı. Bu süreçte TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile bir araya geldik. Hızlı bir süreç yaşadık ve bu noktaya geldik. Voleybola olan sponsorluğumuzun en önemli tarafı, kadın sporcularımıza elde edecekleri başarılarda nasıl daha fazla destek olabiliriz, ne kadar daha fazla kız çocuğunu voleybolla tanıştırabiliriz idi. Sizlerin huzurunuzda bizlere vermiş olduğu desteklerinden ötürü TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. İmzaların atılmasının ardından TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Aydın Kaya’nın yer aldığı hatıra fotoğrafı çekildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Kaya’ya Türk voleybola katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket ve A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları tarafından imzalanmış milli takım forması takdim etti.

Mert Grup Sigorta CEO’su Aydın Kaya da, Üstündağ’a, günün anısına özel bir hediye takdim etti.