Peugeot  ve ATP 2016 yılından itibaren dünya çapında işbirliği yapacaklarını duyurdular. Bu işbirliği 500 araçlık bir filonun hizmete sunulmasıyla Peugeot’nun  ATP World Tour’un resmi otomobil sponsoru olmasını sağlıyor. Peugeot, ATP World Tour’un  Platinum sponsoru  ve ATP World Tour’un 20’den fazla turnuvasında resmi otomobil sponsoru oluyor. 500’den fazla araç (özellikle 508, 3008, 5008, Expert Tepee) tüm bu turnuvalarda oyuncuların, VIP misafirlerin, resmi görevlilerin  ve seyircilerin ulaşımını sağlayacak.

Media Conference Peugeot / ATP - Peugeot Avenue - Paris le 02/11/2015

Peugeot böylece, tüm bu turnuvalar boyunca uluslararası pazarlama haklarından, kortlarda görünürlükten ve bir ağırlama programından yararlanacak. Bu işbirliği ile Peugeot, 635 milyonun üzerinde televizyon seyircisine ve farklı turnuvalarda sayıları iki milyonu aşan aktif seyircilere araçlarını teşhir ederek ulaşması öngörülüyor. Peugeot otuz yıldan uzun süredir tenis dünyasına destek veriyor ve en büyük temsilcileri arasında dünyanın 1 numarası Novam Djokovic’in yanı sıra  David Ferrer, Juan Martin del Potro, David Goffin, Jérémy Chardy, Benoît Paire, Tommy Robredo, Gilles Simon, Alize Cornet ve Belinda Bencic var. Peugeot, 160 ülkedeki varlığı ile ATP World Tour’un dünya çapındaki imajını bir araya getirerek,  tenise uzun süreden beri verdiği desteğini bugün daha da güçlendiriyor.

ATP Başkanı Chris Kermode, “Peugeot uzun yıllardan beri sporumuza destek veriyor ve ATP World Tour ile bu işbirliği, tenis dünyasında birinci plandaki otomobil markası pozisyonunu pekiştirecektir” şeklinde açıklamada bulundu ve ekledi “Peugeot gibi dünya çapında bilinen bir markayı hızla büyüyen sponsor ailemizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Bu büyüme, izlenme rekorlarımızın ve sponsorlarımıza özel platformlar sunmabilme kapasitemizin bir sonucudur.”

Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat “Tenis, Peugeot için doğal bir ifade alanıdır çünkü bu spor dinamizm, disiplin, zarafet ve heyecan değerlerini ön plana çıkarıyor. Ve bizim de müşterilerimizle paylaşmak istediğimiz işte bu değerlerdir.  Peugeot 30 yıldan uzun süredir Roland Garros turnuvasına destek verdi. ATP World Tour ile bu yeni işbirliğimiz uluslararası büyüme bağlamında tenise olan sadakatimizin doğal bir uzantısıdır ve bu tüm yıl boyunca bütün dünyada Peugeot’ya bir görünürlük sağlayacaktır” diye beyanda bulundu.

 

Peugeot kortların dışında, 325 milyon ziyaretle tenise adanmış en büyük dijital portal olan ATPWorldTour.com, üzerinde de var olacak. Peugeot aynı zamanda, fanlara ATP World Tour kulislerine özel bir erişim sunan ve 170 ülkede dağıtılan, turnuvaların haftalık TV dergisi olan ATP World Tour Uncovered’un ana partneri olacak.

 

Tenis’e katkısını arttırarak devam ettiren Peugeot için paylaş 😀