Dünya’da bir ilki gerçekleştirerek spor kulüplerine ücretsiz mobil uygulama sunan ve kulüpler için fark yaratacak birçok yeni teknoloji ve sistem geliştiren Juubel, Balıkesirspor Baltok ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucu çıkardığı Balıkesirspor mobil uygulamasını düzenlenen basın toplantısında tanıttı.

Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Boncuk, teknik direktör Giray Bulak ve Juubel kurucu ortakları Mustafa Bulut ve Burak Akyatan’ın katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında uygulamayı cep telefonuna indiren Başkan Remzi Boncuk, “Başarıya giden yolda uygulamamızı indir, takımını yalnız bırakma” diyerek taraftara çağrıda bulundu.

Juubel tarafından Balıkesirspor Baltok için ücretsiz geliştirilen mobil uygulama ile taraftarlar takımdan haberler, puan durumu, kadro bilgisi, taraftar indirimleri, canlı skor ve fikstür gibi bilgilere ulaşabilirken, uygulama üzerinden paket satın alanlar ise kulübe destek olabiliyor.

Merkezi İsviçre’de bulunan ve Türkiye’de faaliyetlerine 2017 yılında başlayan spor teknolojileri firması Juubel, kulüplerin en büyük ihtiyaçları olan yeni gelir modelleri yaratmak, daha çok taraftar edinmek ve taraftar, sponsor, sporcu, yönetim arasındaki bağları güçlendirmek konularında hizmet sağlıyor. Yeni teknolojileri kulüplere maliyet yansıtmadan sağlayan Juubel, bu özelliğiyle “sporun teknoloji sponsoru” olarak görev alıyor ve dünyada bir ilki gerçekleştiriyor.

Kulüpler Juubel sayesinde ücretsiz bir mobil uygulamaya sahip olmanın dışında, uygulama içerisinde yer alan çeşitli avantajları taraftarına sunarak mevcut taraftarlar ile bağını kuvvetlendiriyor, yeni taraftarlar kazanıyor ve anlık gol bildirimi ve duyurular sayesinde taraftar ile direkt iletişim kurabiliyor. Sponsorlar, KOBİ’ler ve esnaflar ise mobil uygulama sayesinde taraftar ve kulüp ile bağlarını kuvvetlendiriyor ve en önemlisi spora direkt katkıda buluyor.

Profesyonel bir şekilde işleyen gelir arttırıcı modele sahip uygulamalarıyla kısa sürede Ankaragücü, Balıkesirspor, Sakaryaspor, Kocaelibirlikspor, Orduspor ve Ortaköyspor ile çözüm ortaklığına başlayan Juubel, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen TFF destekli FIFEX’in teknoloji sponsorluğunu da üstlenmişti.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂