Fanatik yazarlarından Eylem Türk‘ün yazısından sponsorlukla ilgili kısımları aktarıyoruz. Avon ile Beşiktaş JK Kadın Futbol Takımı’nın ana sponsorluk anlaşma detaylarını blogumuzdan okuyabilirsiniz.

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın ana sponsoru olan Avon’un Genel Müdürü Orkun Gül, Türkiye’de ki kadın futbolcuların teknik yeteneklerinin göz alıcı olduğunu söyledi. Futbol, artık sadece erkeklerin değil kadınların da oynadığı ve büyük kitlelere hitap eden bir spor haline geldi. Bu alandaki gelişmeyi fark eden Avon, Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın ana sponsoru oldu. Spora güzellik katan kadın futbolcuları desteklemenin kendileri için çok doğru bir platform olduğuna inandıklarını söyleyen Avon Genel Müdürü Orkun Gül, “Kadın futbolunda oluşan algıyı değiştirmek, bu alana olan ilgiyi ve sevgiyi artırmak amacıyla BJK Kadın Futbol Takımı’na sponsor olduk” dedi. Amaçlarının kadınları hem oyuncu hem seyirci olarak futbolda daha fazla var olmaya teşvik etmek olduğunu belirten Gül, “Önümüzdeki dönemde desteklenen kadın futbolcular daha büyük başarı hikâyelerine imza atacak. Kadın futbolu daha görünür hale gelecek. Böylece aralarında uçurum varmış gibi algılanan kadın ve futbol dünyaları birlikte anılmaya başlayacak” diye konuştu.

Türkiye’de spor ekonomisinin her geçen gün büyüdüğünü söyleyen Orkun Gül, “Bunu geçen sene yapılan süper lig maçları yayın ihalesinden ve kulüplerin yapmış olduğu sponsorluk anlaşmalarından daha net anlayabiliyoruz” dedi.

Kadın futboluna yatırımın gündeme bile gelmediğini ifade eden Orkun Gül, “Oysa kadın futbol takımlarının ve oyuncularının profesyonelliği, teknik yetenekleri göz alıcı” dedi. Avon olarak kadınların önlerinde yeni fırsat pencereleri açmak istediklerini anlatan Gül, şunları söyledi: “Yeni futbolcuların gelişmesine ve bu sporun daha geniş kitlelerce benimsenmesine ön ayak olmak bizim için mutluluk verici. Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile yola çıktık çünkü kurulduğu günden bu yana spor dünyasının en önemli aktörlerinden biri ve çok büyük bir camia. Üstelik hem kulüp ve takım hem de taraftar grubu olarak çok geniş bir etki alanına sahip. Bu sponsorlukla yalnızca takımı değil, genel olarak kadın futbolunu desteklemek istiyoruz. Bu iş birliğimiz, Kulüpler Kadın Futbolu özelinde yapılan ilk sponsorluk olması nedeniyle Türk spor tarihi için de ayrı bir önem taşıyor.”

BJK ile üç yıllık bir anlaşmaya imza attıklarını kaydeden Orkun Gül, “Üç yıllık iletişim planlamalarımız arasında hem oyuncularla hem takımla yapacağımız birçok aktivasyon fikri bulunuyor” dedi. Avon olarak spor, kültür-sanat aktivitelerine yapılan yatırımları önemsediklerini belirten Gül, şöyle konuştu: “Bizim gibi pek çok şirketin bu alanlarda yatırım yapmaları gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu sektörlerin gelişimi ve daha çok insana ulaşması bizim gibi şirketlerin yaptığı yatırımlarla oluyor. Özellikle çocukların, gençlerin ve kadınların spora ilgisini artırmak, bu alanda yeteneği olan kişileri kazanabilmek amacıyla yatırım yapılmalı. Bir ülkenin gelişiminde spor ve kültür-sanatın büyük payı olduğuna inanıyoruz.

 

Kaynak: Fanatik – Eylem Türk

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂