HDI Sigorta’dan engelsiz spora sunulan destekler tüm hızı ile devam ediyor. Sigorta firması, Florya Metin Oktay Tesisleri, Turgay Vardar Medya Merkezi’nde düzenlenen imza töreni ile birlikte Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Düzenlenen imza töreni sırasında konuşma yapan Galatasaray Spor Klübü Yönetim Kurulu Üyesi Yard. Doç. Dr. Ural Aküzüm, Galatsaray Tekerlekli Basketbol Takımı’nın 6 adet Avrupa Kupası’na, 4 adet kıtalararası şampiyonluğa sahip olması ile Türkiye’nin en başarılı spor takımı olduğunu, devlet tarafından da bu takıma önemli maddi katkıların sağlandığını, 10 defa üst üste Türkiye şampiyonu olmuş bir takım olduğunu, Türkiye’de 7 milyon engellinin umut bağladığı organizasyonlara liderlik ettiğini, Galatasaray’ın bulunduğu bu yol için önemli bir partnere ihtiyacı olduğunu, HDİ Sigorta ile ikinci iş birliği için imzaların atıldığını ifade etti.

HDI Sigorta ile atılan imzaların Galatasaray için itibarlı ve ciddi bir partner arayışının son noktası olduğunu ifade eden Aküzüm, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımını’nın yeni dönemde yine çok önemli başarıla imza atacağını, imzalanan anlaşmanın 1 yıl süreli olduğunu, bu süre zarfında takımın bütçesinin büyük bir kısmının HDI Sigorta tarafından karşılanacağını, takımın isminin de Galatasaray HDI Sigorta olacağını belirtti.

İmza töreninde değerlendirmelerde bulunan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu da 8 yıldır Galatasaray ile bir arada olduklarını, 5 sene marka sponsorluğu sürdürdüklerini, 3 yıldır voleybol takımı sponsorlukları olduğunu, bu sürecin uzun ve önemli bir süre olduğunu, HDI Sigorta ve Galatasaray ortaklığının daha uzun sürmesini umduklarını ifade etti.

Konuşmasında Türkiye’deki faaliyetlerine 11 yıl önce başladıklarını ifade eden Hancıoğlu, HDI Sigorta’nın bu süreçte gruptaki 4 ana hedef marketten bir tanesi haline geldiğini, bunun gurur verici bir gelişme olduğunu kaydetti.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂